Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Paweł Delord SzablaWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Paweł Delord Szabla

PGA: Illuminar Gaming nie oddaje korony

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
Choć wiele osób powątpiewało w Illuminar Gaming, to nie oddali oni swojego królewskiego miejsca oponentom. iHG to dalej niepokonana formacja polskiej sceny League of Legends, jednakże ten turniej coś udowodnił.

W spotkaniu o formacie BO5 żadna polska ekipa nie może być niedoceniana. Udowodniły to chociażby spotkania Szaty Maga vs Ravioli Ravioli i półfinał między Illuminar Gaming a Wisłą Płock  eSports. Illuminar finalnie wyszło bez szwanku po oblężeniu ich królewskiego zamku, w którym zajmują tron niezmiennie przez ponad rok - czyli niemalże od reaktywacji marki przez Michała Durczoka, obecnego prezesa Illuminar Gaming.

Obalić iHG na polskiej scenie udało się jedynie raz. Dokonała tego drużyna Pompa Team w drugim sezonie Pucharu Polski Cybersport. Wówczas illuminar musiało uznać wyższość rywala w formacie BO3, w którym Pompa nie dała szansy iHG, wygrywając wynikiem 2:0. Ten pojedynek odbył się również podczas targów Poznań Game Arena i ta okoliczność dawała szansę Pompie na powtórzenie historii sprzed roku. Trzeba przyznać, że Illuminar Gaming, pomimo roli faworyta turnieju, nie miało łatwej przeprawy, a ogromne problemy - zwłaszcza z Wisłą Płock eSports.

DrużynaIlluminar GamingPompa Team
Wynik31


Wziąwszy pod uwagę ich sytuację i niedawno wprowadzone zmiany w składzie, które były koniecznością, można przyznać, że poradzili sobie znakomicie. Illuminar to drużyna, która dobrze radzi sobie z presją, ma doświadczonych i pewnych siebie zawodników, dla których gra przed publicznością nie jest żadną nowością. Być może to właśnie była przyczyna tak spektakularnego powrotu po utracie dwóch map.

- Wydaje mi się, że naszym plusem jest to, że jak ktoś popełnia krytyczne błędy na nas, to my potrafimy to dobrze wykorzystać. Z drugiej strony, w Polsce, my potrafimy popełnić bardzo podstawowe błędy, ale nikt na tej scenie nie potrafi nas za to ukarać. Dzisiaj my mieliśmy więcej szczęścia, a także okazaliśmy się po prostu lepsi. Jutro Pompa może okazać się lepsza, także musimy dalej trenować i ciężko pracować - wyznał Paweł "Delord" Szabla w rozmowie z Kingą Kujawą.

Finał 17. sezonu ESL Mistrzostw Polski zakończył się wynikiem 3:1 dla Illuminar Gaming, a Pompa Team musi pocieszyć się drugim miejscem. To z pewnością nie jest jeszcze czas na to, by Illuminar Gaming mogło odpuścić. Z pewnością czują oddech młodszych graczy na swoich plecach. Wiele formacji depcze po piętach niepokonanym graczom iHG, ale kiedy przyjdzie im pobiec przed nimi - czas pokaże.

ZOBACZ WIDEO PACT zaskoczył w finałach ESL MP. "Darko": W kolejnym sezonie celujemy w złoto

Czy twoim zdaniem Illuminar Gaming dalej będzie utrzymywać hegemonię podczas nadchodzącej Ultraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL