WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Facebook / PSG.LGD Dota 2

Worlds 2018: EDG pokonało koreańskie KT

Cyprian Suchomski
Cyprian Suchomski
To był jeden z ostatnich testów koreańskich formacji, które w tym turnieju nie pokazały się z najlepszej strony. Porównując je z poprzednimi latami, wówczas te drużyny były absolutnie niedoścignione. To bardzo dobra wieść dla światowego LoL'a.

W 2018 roku pozostałe regiony League of Legends nadgoniły poziom koreański, którego tak bardzo się bał cały esportowy świat. Choć KT Rolster ma zapewnione to, że wyjdzie z grupy, to przegrana z Edward Gaming sprawia, że będą oni najpewniej musieli grać dogrywkę, byśmy mogli wyłonić zwycięzcę grupy. Ten mecz był bardzo wyrównany, do pewnego momentu. EDG pewnie wygrywało każdą walkę drużynową w późnych fazach gry, sprawiając że KT Rolster nie miało szansy by choćby podejść do jakiegokolwiek obiektu przeciwników - a nawet tego neutralnego.

Choć ten mecz trwał aż 37 minut, to było to tylko z korzyścią dla EDG, które jako że pochodzi z (teoretycznie) słabszego regionu - nie było faworytem tego spotkania. Do czasu tego starcia KT Rolster posiadało komplet zwycięstw, teraz jednak sytuacja wygląda bardzo wyrównanie. Obie drużyny dzielą pierwsze miejsce z wynikiem 4-1 i jeżeli nie powinie im się noga na Team Liquid i MAD Team - czeka nas dogrywka w formacie BO1, która pozwoli na dobre losowanie ćwierćfinalistów.

Szczegółowe informacje nt. grup i całych mistrzostw można znaleźć na stronie Leaguepedii.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Która drużyna zajmie 1. miejsce, jeżeli dojdzie do dogrywki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL