Najnowsze Wyniki/Kalendarz
piłkarze Realu Madryt Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: piłkarze Realu Madryt

Real Madryt może wystąpić w LCS

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Coraz więcej drużyn sportowych tworzy swoje esportowe sekcje. Obecnie w europejskich LCS-ach oglądać możemy Schalke 04, swój team posiadają także Besiktas czy Santos, teraz natomiast pozyskanie drużyny sonduje Real Madryt.

Najlepsza aktualnie drużyna piłkarska na świecie, coraz poważniej myśli o esporcie. W niedawno przedstawionym projekcie odnowionego Santiago Bernabeu, którego modernizacja pochłonie 617 milionów dolarów, znalazła się specjalna strefa przeznaczona wyłącznie dla esportu. Kolejnym krokiem w kierunku świata wirtualnych sportów ma być inwestycja w drużynę League of Legends. Królewscy potwierdzili już rozpoczęcie rozmów z hiszpańską organizacją Mad Lions. 

Póki co, Real zaznacza, że żadne porozumienie nie zostało osiągnięte, jednakże cała sytuacja wyraźnie pokazuje, że klub z Madrytu bardzo poważnie myśli o inwestowaniu w esport. Już od jakiegoś czasu sporo się mówi, że w 2019 roku jedno z miejsc w LCS przypaść może właśnie tworowi powstałemu poprzez porozumienie Realu oraz Mad Lions.

To nie pierwszy raz, gdy Królewscy łączeni są z branżą esportową. W maju na chińskim portalu Weibo, pojawiła się informacja, jakoby zespół miał dołączyć do turnieju FIFA Online 4. Wtedy jednak całość okazała się nie mieć pokrycia w rzeczywistości, teraz natomiast wygląda to całkiem poważnie.

ZOBACZ WIDEO: Esport na igrzyskach olimpijskich? "Obie strony by na tym skorzystały"

Czy kluby piłkarskie powinny mocniej inwestować w esport?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL