Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry Starcraft Materiały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

STK - Super Turniej dla Polskich graczy Starcrafta 2

Konrad Buzak
Konrad Buzak
Super Turniej to jedne z bardziej klimatycznych zawodów dla polskiej czołówki Starcrafta 2. W sobotę odbyły się piąte już eliminacje z pulą nagród 300 zł. W finałach kwota ta wzrośnie jednak do 5 tys.

Wysokość nagród przyciąga najlepszych graczy. Poprzednie eliminacje padły łupem kolejno: Grzegorza "Many" Komincza , Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego , Tymoteusza "Arta" Makarana i Artura "Nerchio" Blocha

Sobotnie rozgrywki trwały blisko 5 godzin, gdyż na starcie stanęła trzydziestka zawodników. Odbyły się one w systemie podwójnej drabinki play-off, który pozwala zawodnikom na drobne błędy.

W piątej odsłonie eliminacji najlepszy był ponownie "Mana". Turniej zakończył bez porażki. W finale drabinki wygranych, a później w ostatecznym finale, pewnie pokonał zerga, Szymona "Guru" Nieciąga, oddając mu tylko jedną mapę. Dużo trudniejsze były jednak dla zwycięzcy pojedynki z rywalami tej samej rasy. Z protosami "Krystianerem" i "Artem" wygrywał w stosunku 2:1, po bardzo zaciętych walkach. Widać w nich było niezłe pomysły jego rywali, którymi potrafili wyrobić sobie przewagę nad naszym eksportowym graczem. Ostatecznie jednak fantastyczna mechanika gry Grzegorza Komincza brały górę w każdym meczu.

Turniej, na kanale twich.tv/netwars1998 komentował znany caster Michał "Zedd" Bogacz.

Pierwsza ósemka sobotniego STK:

m.zawodnikrasa
1Manaprotos
2Guruzerg
3Artprotos
4Geraltprotos
5Blueprotos
Indyprotos
7Ziggyterran
Rodzynprotos

ZOBACZ WIDEO: Młody milioner szefem "innocenta". "Sam jest graczem, rozumie nasze potrzeby"

Czy uważasz SC2 za najtrudniejszy RTS na rynku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL