WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Jamie Squire / Na zdjęciu: Demetrious Johnson (u góry)

Legenda MMA i były mistrz UFC ambasadorem azjatyckiej organizacji esportowej

Jakub Madej
Jakub Madej
Azjatycka organizacja mieszanych sztuk walki poinformowała o uruchomieniu ligi esportowej, w którą zainwestuje 50 milionów dolarów. Ambasadorem ONE eSports został jeden z najlepszych zawodników MMA bez podziału na kategorie wagowe Demetrious Johnson.

Projekt ONE eSports wystartuje już w 2019 roku, a wirtualne rozgrywki odbywać się będą równolegle do niektórych z zaplanowanych gal mieszanych sztuk walki. Właściciele ONE Championship zapowiedzieli 30 wydarzeń na przyszły rok, które odbędą się między innymi w takich miastach jak: Singapur, Bangkok, Tokio czy Seul.

Dodatkowo organizacja ONE eSports zakłada produkowanie i transmitowanie materiałów poświęconych esportowi - takich, jak wydarzenia na żywo, dokumenty, programy telewizyjne, cotygodniowe magazyny, wideoblogi czy inne, ekskluzywne materiały. Dzięki specjalnie utworzonej platformie projekt ten będą mogły śledzić osoby ze 138 krajów z całego świata.

Ambasadorem marki został Demetrious Johnson (MMA 27-3-1), jeden z najlepszych zawodników mieszanych sztuk walki na świecie bez podziału na kategorie wagowe. W ostatniej walce "Mighty Mouse" przegrał niejednogłośną decyzją sędziów z Henrym Cejudo, a zaledwie kilka miesięcy później doszło do dużego transferu na rynku MMA - Demetrious Johnson przeszedł do ONE Championship, natomiast Ben Askren zasilił szeregi UFC.

Od wielu lat Johnson powtarzał, że jego pasją jest esport. Sam za pośrednictwem platformy Twitch transmitował swoje rozgrywki w takie tytuły jak Playerunknown's Battlegrounds, Counter-Strike: Global Offesive czy UFC 3.

ONE eSports zapowiedziało współpracę z markami Dentsu, Razer czy Singtel Group w celu rozwoju całego projektu.

Demetrious Johnson był pierwszym mistrzem Ultimate Fighting Championship w kategorii muszej. "Mighty Mouse" tytuł zdobył 22 września 2012 roku, a stracił go po blisko sześciu latach. Podczas swojego panowania pokonał między innymi Johna Dodsona, Kyojiego Horiguchiego, Alego Bagautinowa czy Raya Borga.

ZOBACZ WIDEO Esport obok targów na Poznań Game Arena. Komentatorzy CS:GO: Tak musi być!

Czy ONE eSports zrewolucjonizuje rynek esportowy w Azji?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL