WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Polska Liga Esportowa / esport

Steel Series wsparło inwestycję PLE w młode talenty

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Dywizja Profesjonalna to nowy szczebel rozgrywek stworzony w ramach Sezonu Jesień 2018 Polskiej Ligi Esportowej. Projekt ma na celu umożliwienie obiecującym zespołom Counter-Strike: Global Offensive, udziału w regularnych rozgrywkach ligowych.

Inicjatywa organizatorów rozgrywek została właśnie wsparta przez producenta topowego sprzętu gamingowego SteelSeries.

Dywizja Profesjonalna to pierwszy krok Polskiej Ligi Esportowej  w stronę młodych i ambitnych graczy polskiej sceny CS:GO. Dzięki inicjatywie organizatorów dobrze zapowiadający się zawodnicy mają szansę spróbować swoich sił w rozgrywkach na wysokim poziomie. Do tej pory ogólnokrajowe ligi były tworzone jedynie dla topowych graczy. Dywizja Profesjonalna nie tylko pozwoli pokazać się nowym zawodnikom, ale również wypromować swoje zespoły w gronie potencjalnych sponsorów.

"Profesjonaliści" konkurujący ze sobą w regularnych rozgrywkach mają za sobą już 3 z 11 kolejek. W zmaganiach bierze udział 12 zespołów, które dostały się do Dywizji poprzez kwalifikacje otwarte dla wszystkich chętnych zespołów. Stawka w rywalizacji jest naprawdę wysoka. Poza szansą awansu do Dywizji Mistrzowskiej, która umożliwia rywalizację z topowymi polskimi zespołami, jak Team Kinguin czy AGO Esports, "Profesjonaliści" zawalczą o nagrody rzeczowe od SteelSeries.

Producent wysokiej jakości sprzętu gamingowego jako partner sprzętowy Dywizji Profesjonalnej wspiera rozwój dobrze zapowiadających się graczy. Chcąc cały czas polepszać swoje umiejętności, zawodnicy jednocześnie potrzebują najwyższej jakości sprzętu. Dzięki wsparciu ze strony SteelSeries jest on realnie w zasięgu ręki zawodników. Duńska marka wspierając "Profesjonalistów" pokazuje, jak ważne jest inwestowanie w młode talenty, stanowiące przyszłość polskiego esportu.

ZOBACZ WIDEO: Polacy pokochali esport. Mamy trzeci wynik na świecie! "To efekt Małysza"

Czy śledzisz zmagania Polskiej Ligi Esportowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL