WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Kirk Irwin / Na zdjęciu: Kareem Hunt

EA Sports usunęło zawodnika Kareema Hunta z gry. 23-latek zaatakował kobietę

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Gracze Madden NFL 2019 nie będą mogli wybrać do swojej kadry zawodnika Kareema Hunta. 23-latek w lutym tego roku odepchnął i kopnął kobietę w hotelu.

- Jesteśmy w trakcie usuwania Kareema Hunta z gry Madden NFL 19, trybu Madden Ultimate Team i Madden Overdrive. Każdy z naszych graczy, który ma już Hunta w swoim składzie Ultimate Team otrzyma wygenerowanego gracza z identycznymi statystykami - poinformował reprezentant twórcy gry EA Sports w rozmowie z TMZ Sports.

Usunięcie zawodnika jest związane z jego skandalicznym zachowaniem w lutym tego roku. 23-latek w jednym z hoteli w Cleveland, w którym ma swój apartament, popchnął, a następnie kopnął 19-letnią kobietę. Wideo z całego zdarzenia zostało opublikowane dopiero kilka dni temu. Zareagował również klub NFL - Kansas City Chiefs, który w trybie pilnym zwolnił zawodnika.

23-latek trafił również na listę zawodników zwolnionych przez NFL, przez co nie może trenować, grać i uczęszczać na mecze najlepszej ligi futbolu amerykańskiego. Zawodnik do NFL trafił w 2017 r. i jest uznawany za jednego z najzdolniejszych graczy młodego pokolenia.

W czerwcu Hunt został dodatkowo oskarżony o uderzenie mężczyzny w Ohio. Za swój wybryk z lutego przeprosił i przyznał, że klub słusznie postąpił, zwalniając go.

Jakiś czas temu firma Electronic Arts przestała wykorzystywać wizerunek Cristiano Ronaldo do promowania swojego flagowego produktu - gry FIFA 19. Miało to związek z wznowieniem śledztwa w sprawie rzekomego gwałtu piłkarza na Kathryn Mayordze.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL