Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Polski finał Go4SC2. Battlecruiser Operational

Konrad Buzak
Konrad Buzak
Cotygodniową odsłonę Go4SC2, turnieju Starcrafta 2, z nagrodą w wysokości 100 euro, zdominowali Polacy. Na rozgrywki, jak i na wyniki, duży wpływ miała ostatnia zmiana balansu gry.

Do finału, z dolnej części drabinki, awansował zerg, Artur "Nerchio" Bloch. W górnej części mogliśmy obserwować polski półfinał, w którym zmierzyli się zerg, Szymon "Guru" Nieciąg oraz terran, Piotr "Soul" Walukiewicz.

Po bardzo ciekawych rozgrywkach zwyciężył w nim "Soul", opierając swoje taktyki na szybkim ataku dwoma krążownikami. Zmiana balansu, która umożliwiła tym jednostkom micro - starowanie ruchem z jednoczesnym ostrzałem wroga, całkowicie zmieniła obraz walki pomiędzy rasami zergów i terran.

Po pewnym 2:0 w grach przeciwko "Guru", Piotr Walukiewicz zastosował tę samą taktykę również w finale. Jak widać, zergi jeszcze nie opracowały pewnego sposobu na bronienie szybkich agresji krążownikami, bo cały mecz zakończył się wynikiem 3:1 dla niżej, do tej pory, notowanego "Soula".

Nagroda, w wysokości 100 euro powędrowała zatem na jego konto. Zaś najbliższe tygodnie dadzą nam odpowiedź na pytanie, czy Blizzard dokona pewnych korekt w nowym balansie jednostek.

ZOBACZ WIDEO "Piłka z góry". Kapusta o losowaniu grup ME 2020: Błagam, nie mówmy, że to jest trudna grupa

Czy nastąpi korekta balansu?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL