WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / EA Sports / Na zdjęciu: screen z FIFA 19

Skandal w FIFA 19. Znany gracz oszukiwał przez niski pressing

Dawid Borek
Dawid Borek
Artac Sinoplu, znany w grze FIFA 19 pod nickiem "Arti_griezmann", stał się autorem szeroko komentowanego skandalu. Oszukiwał przeciwników, wykorzystując do tego niski pressing.

Artac Sinoplu to profesjonalny gracz FIFA 19. W jego wypadku profesjonalizm nie poszedł jednak w parze z uczciwym podejściem do konkurencji, czego dowodem jest nagrany przez jednego z jego rywali film, obrazujący oszustwo 18-latka.

Na nagraniu widać, jak "Arti_griezmann", przy korzystnym dla siebie wyniku 1:0, w zasadzie nie pozwala przeciwnikowi na stworzenie jakiejkolwiek akcji. Oszustwo, z wykorzystaniem niskiego pressingu, polegało na krótkim podaniu piłki przez bramkarza na główkę jego partnera z drużyny i natychmiastowym powrocie futbolówki do golkipera. 

W ten sposób drużyna Sinoplu nie traciła posiadania za zbyt długie przetrzymywanie piłki w rękach bramkarza, a że jego koledzy z zespołu odbijali futbolówkę głową, golkiper mógł ponownie schwytać ją w dłonie. I tak w kółko. Od 60. (pewnie wtedy "Arti_griezmann" strzelił pierwszą bramkę) do ostatniej minuty.

Jak donosi "Bild", film z oszustem 18-latka w mediach społecznościowych obejrzało już ponad 270 tys. osób. "Wielu graczy twierdzi, że także byli ofiarami takiego oszustwa". Sam Sinoplu skomentował wideo dwoma uśmiechającymi się emotikonami.

Do śmiechu nie było za to kierownictwu KING eSports, które w swoim oświadczeniu podkreśliło, że "gra Artaca nie była zgodna z zasadami, a zawodnik poniósł konsekwencje. Sinoplu przeprosił swojego przeciwnika, dostał od nas żółtą kartkę. Pokazał, że mimo 18 lat, nie nauczył się jeszcze pewnych rzeczy".

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Komentarze (6):

    Pokaż więcej komentarzy (3)
    PRZEJDŹ NA WP.PL