WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ESL / Adela Sznajder / Na zdjęciu: kibice śledzą rywalizację w League of Legends

Marcin "Jankos" Jankowski promuje zbliżające się rozgrywki LEC

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Kolejny sezon europejskich rozgrywek League of Legends rozpocznie się już 18 stycznia. Jedną z osób, która promuje zbliżające się wydarzenie jest występujący w G2 Esports Marcin "Jankos" Jankowski.

Europejskie rozgrywki po raz pierwszy odbędą się pod nową nazwą. Dotychczasowe European League of Legends Championship Series, czyli w skrócie LCS, zostało zastąpione przez League of Legends European Championship - LEC. Ma to związek z wejściem franczyzy do najwyższego szczebla rozgrywek Starego Kontynentu.

Najlepszy polski zawodnik League of Legends - Marcin "Jankos" Jankowski, który na co dzień reprezentuje barwy G2 Esports - wystąpił w spocie promującym zbliżające się rozgrywki. "Jankos" jest jednym z najpopularniejszych graczy w Europie.

Polak wraz ze swoją drużyną będą jednymi z faworytów do wygrania zarówno wiosennego jak i letniego splitu. "Jankos" w niedawnym wywiadzie przyznał, że jego celem jest właśnie zwycięstwo w europejskich rozgrywkach, w których dotychczas nie udało mu się wygrać.

W tegorocznej edycji LEC kibice będą mieli okazję oglądać trzech Polaków. Poza Marcinem Jankowskim swoje umiejętności zaprezentują Jakub "Jactroll" Skurzyński w Team Vitality oraz Mateusz "Kikis" Szkudlarek grający w debiutującej drużynie Rogue.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Czy Marcin "Jankos" Jankowski ma szansę wygrać w tym sezonie europejskie rozgrywki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL