WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Twitter / Na zdjęciu: Dawid Florczyk

Gry Polaka najchętniej oglądanymi pojedynkami play-offów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Minione play-offy 3. sezonu Hearthstone miały słodko-gorzki smak dla Dawida "Dawido" Florczyka. Teraz jednak na pocieszenie może on się pochwalić mianem ulubieńca widzów, gdyż dwa najchętniej oglądane mecze turnieju odbyły się z jego udziałem.

Choć 5. miejsce na play-offach to świetny wynik, jakim pochwalić się może naprawdę wąskie grono graczy w naszym kraju, to jednak występowi "Dawido" towarzyszy przede wszystkim spory niedosyt. Niedosyt, gdyż Polak był o krok od awansu na mistrzostwa sezonowe. Niestety finalnie musiał on się zadowolić wspomnianym 5. miejscem oraz 6 tys. dolarów. 

Teraz jednak doszła do tego jedna, bardzo przyjemna dla naszego rodaka statystyka. Podczas całych play-offów, żaden inny gracz nie wzbudzał tak dużego zainteresowania.

źródło: twitter @EsportsChartsźródło: twitter @EsportsCharts
Jak widać, gry przeciwko "ThunderUPowi" oraz "Viperowi" nie miały sobie równych. Duża w tym zasługa polskich widzów. Jak widać z wykresu po lewej, jedynie oficjalna transmisja mogła pochwalić się większą liczbą widzów w szczytowym momencie.

Wartą odnotowania jest także bardzo wysoka oglądalność pojedynku "Thijsa" z "Ostkaką". Jest to jedyny mecz z pierwszego dnia, który załapał się do top5 najchętniej oglądanych partii. Nie ma się jednak co dziwić, "Ostkaka" to były mistrz świata, zaś "Thijs" to jeden z najbardziej utytułowanych graczy w grze, oraz jeden z największych streamerów na Twitchu.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Czy oglądałeś choć jedną z gier "Dawido"?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL