WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Esport Performance Center / Esports Performance Center, siedziba nowej polskiej organizacji esportowej

Koniec Teamu Kinguin. "Sawik", "Taz" oraz Viktor Wanli stworzą nową organizację

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Jedna z najbardziej rozpoznawalnych organizacji esportowych w Polsce - Team Kinguin przestaje istnieć. W jej miejsce powstanie nowy zespół, który stworzą wspólnie Wiktor "TaZ" Wojtas, Maciej "Sawik" Sawicki oraz Viktor Wanli.

Pierwszego z twórców nowego teamu nie trzeba nikomu przedstawiać. "TaZ" to jeden z członków legendarnego składu Virtus.Pro, który od marca zeszłego roku występował właśnie w Teamie Kinguin. Drugim z założycieli zespołu będzie Maciej Sawicki, na co dzień właściciel domu produkcyjnego Foszer Sawicki, a także dziennikarz esportowy. Trio uzupełni Viktor Wanli, twórca oraz właściciel firmy Kinguin.

- Ewidentnie Polacy przestali grać na najważniejszych turniejach esportowych, przez pewien czas mogliśmy zaklinać rzeczywistość, że Virtus.Pro jest w kryzysie, ale na ten moment nie mamy żadnych nadziei na to, że wrócimy do lat 2014-2017. Postawiliśmy w trójkę tezę, razem z Viktorem Wanli, człowiekiem który dysponuje zapleczem finansowym, pewną wizją i odwagą, Wiktorem Wojtasem czyli graczem, który odnosił największe sukcesy jako profesjonalny gracz komputerowy w Polsce i nadal gra na najwyższym poziomie i ze mną, człowiekiem, który ma doświadczenie na rynku esportowym, rynku mediów, rynku biznesu, że trzeba wziąć sprawy w swoje ręce - skomentował Maciej Sawicki

Nowo powstała organizacja posiadać będzie 3 dywizje - League of Legends, Counter-Strike oraz Fortnite. Już wiadomo, że dywizja League of Legends wystąpi w najbliższym sezonie Ultraligi, póki co pod roboczą nazwą Esports Performance Center.

ZOBACZ WIDEO "Prosto z Rajdu Dakar" (odc. 11): Słodko-gorzki dzień dla Orlen Team (cały odcinek)

Czy nowo powstała organizacja odniesie sukces?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL