Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Wystartowały eliminacje do WCS Winter. Niezły występ polskiej czołówki Starcrafta 2

Konrad Buzak
Konrad Buzak
W pierwszym dniu onlinowych eliminacji do turnieju WCS Winter, z pulą nagród 60 tys. dolarów, na 8 dostępnych miejsc 2 padły łupem polskich graczy.

Najpewniej z Polaków zaprezentował się Mikołaj "Elazer" Ogonowski, który wywalczył jeden z czterech slotów w drabince wygranych, pokonując minn. dwóch, silnych francuskich terran, "MarineLorDa" i "Clema". Oba mecze były zacięte i oba wygrane jedynie w stosunku 2:1. Jednak styl zwycięskich pojedynków był przekonujący i możemy mieć nadzieję, że forma naszego najlepszego gracza Starcrafta 2 idzie zdecydowanie w górę.

Dużo trudniejszą przeprawę, ale również zakończoną awansem, zafundował sobie Piotr "Soul" Walukiewicz. Nasz najlepszy terran większość swoich pojedynków rozpoczynał od przegranej, by ostatecznie, w rozgrywkach do dwóch wygranych zwyciężać 2:1.  Arcyciekawy mecz stoczył w finale drabinki przegranych, także z "Clemem", który rozgrywał się na czterech mapach, ponieważ pierwsza zakończyła się remisem. Tym bardziej należą się wielkie słowa uznania, że po tak trudnych przeprawach to "Soul" właśnie zapewnił sobie awans do finałów turnieju.

Niestety, pomimo, że startowała cała polska czołówka, nikomu więcej ta sztuka się nie udała. Blisko była trójka protossów: Mateusz "Gerald" BudziakGrzegorz "Mana" Komincz i Tymoteusz "Art" Makaran.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Dużo słabiej wypadł niestety nasz arcymistrz Artur "Nerchio" Bloch, którego z turnieju wyeliminowali wspomniany wyżej "Gerald" oraz Michał "Blue" Polewaczyk.

Z pewnością Polacy, którzy dzisiaj nie wywalczyli awansu, spróbują swoich sił w dwóch kolejnych eliminacjach. Odbędą się one w najbliższy piątek, 19 stycznia oraz niedzielę, 20 stycznia i będą transmitowane także na polskich kanałach twich: "IndyStarcraft", "esl_sc2_pl", "EmStudio" oraz "adagramus".

Czy w poslkim SC2 następuje zmiana warty w czołówce?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL