WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / ICON SPOR / Na zdjęciu: Emiliano Sala

FIFA 19 bez Emiliano Sali. Zmarły piłkarz usunięty z gry

Dawid Borek
Dawid Borek
Emiliano Sala, który zginął w katastrofie lotniczej, został usunięty z gry FIFA 19. W ten sposób jej twórcy z EA Sports chcą oddać hołd zmarłemu piłkarzowi.

"Z wielkim żalem przyjęliśmy śmierć Emiliano Sali. By oddać mu hołd, postanowiliśmy usunąć go ze składu FC Nantes w grze FIFA 19, w paczkach FUT nie będzie już związanych z nim elementów, a wszystkie ceny przedmiotów Sali zostaną przywrócone do prawidłowej wartości" - przekazało w komunikacie EA Sports.

Ostatnia część oświadczenia związana jest z obrzydliwym zachowaniem graczy FIFA 19, którzy sztucznie zawyżali kartę Emiliano Sali. Przed katastrofą była ona warta około 800 coinsów (wirtualnej waluty w grze), natomiast po tragedii cena wzrosła do 10 tysięcy monet. EA Sports stanowczo potępiło takie działania.

Czytaj także: Rodzina Emiliano Sali wydała oświadczenie. "Najboleśniejszy czas w naszym życiu"

21 stycznia samolot, którym Emiliano Sala leciał z Nantes do Cardiff, zniknął z radarów nad kanałem La Manche. Dwa dni wcześniej piłkarz podpisał 3,5-letni kontrakt z Cardiff City, walijski klub zapłacił za niego 15 mln euro.

Czytaj także: Piłkarskie środowisko w żałobie po śmierci Emiliano Sali. "To strasznie smutne"

Dwa tygodnie po katastrofie nurkowie dotarli do wraku samolotu. Odnaleziono w nim zmasakrowane ciało Emiliano Sali. Argentyńczyk zginął w wieku 29 lat.

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL