Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ekstraklasa Games Materiały prasowe / Ekstraklasa SA / Na zdjęciu: Ekstraklasa Games

Rusza Ekstraklasa Games - największy turniej EA SPORTS FIFA 19 w Polsce

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Polska Ekstraklasa dołącza do elitarnego grona lig na świecie, które już uruchomiły esportowe rozgrywki. W Ekstraklasa Games w grze FIFA 19 może wziąć udział każdy, a kwalifikacje rozpoczynają się już 5 marca.

Na świecie rozgrywki esportowe mają już m.in.: angielska Premier League, niemiecka Bundesliga, hiszpańska La Liga czy MLS. Ekstraklasa Games ma status ligi partnerskiej EA SPORTS - Official League Qualifier, dzięki czemu będzie to jedyny polski turniej dający możliwość walki o punkty w rankingu FIFA 19 Global Series, dzięki którym można awansować na FIFA eWorld Cup 2019.

Kwalifikacje dostępne dla wszystkich

Do Ekstraklasa Games może zgłosić się każdy kto ukończył 16 lat. Nie jest ważne czy jesteśmy profesjonalistami czy dotychczas graliśmy po prostu w domu. 

- Ekstraklasa chce być obecna w różnych społecznościach i poszukuje nowoczesnych rozwiązań, które pozwolą promować polską ligę. Dostrzegamy, że esport to rzeczywistość, która już nie tylko dynamicznie się rozwija, ale która stała się ważną częścią życia młodych ludzi. Podczas dwóch dotychczasowych edycji turnieju EA SPORTS FIFA Ekstraklasa Cup, zainteresowanie projektem przekroczyło nasze oczekiwania, zarówno ze strony kibiców, jak i potencjalnych sponsorów. Organizacja turnieju dla wszystkich graczy jest więc dla nas krokiem oczywistym, a wręcz koniecznym - mówi Marcin Mikucki, Dyrektor Departamentu Komunikacji, Marketingu i Sprzedaży Ekstraklasy S.A.

ZOBACZ WIDEO Piątek jak maszyna! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Zobacz także:Krzysztof Piątek nie zacznie wyskakiwać z lodówki. "Januszom jego nazwisko niewiele mówi"

Zobacz także:Prochowiczanka Prochowice - najsłynniejszy czwartoligowiec w Polsce

Co trzeba zrobić, aby zarejestrować się i wziąć udział w turnieju kwalifikacyjnym? Można to zrobić poprzez stronę internetową EkstraklasaGames.org. Kwalifikacje odbędą się w dniach 5-21 marca. W sumie czekają nas 32 turnieje online - po dwa dla każdego z 16 klubów Ekstraklasy. Jeden na konsoli PlayStation4 i jeden dla Xbox One. System kwalifikacji jest oparty na play-offach i trzeba mieć skończone 16 lat. 

Awans do fazy ligowej

Zwycięzcy powalczą od 30 marca w fazie ligowej. Tam każdy z 16 zespołów będzie reprezentowany w sumie przez czterech graczy (dwóch na PlayStation 4 i dwóch kolejnych na Xbox One). Będzie obowiązywał tryb gry 1 vs 1, w formule gry online FIFA Ultimate Team. 

Łącznie kluby rozegrają 30 meczów, a osiem najlepszych awansuje do "Wielkiego Finału", który został zaplanowany na 26 maja. Zwycięzca będzie mógł poszczycić się tytułem mistrza Ekstraklasa Games. Co ciekawe, faza ligowa oraz sam wielki finał będą realizowane w studiu Polsat Games. Na tym kanale też będzie można śledzić rozgrywki.

Wielki, wspólny projekt 

W projekt jest zaangażowane grono partnerów, którzy doskonale znają świat esportu i mają ogromne doświadczenie w realizacji najważniejszych projektów w polskim gamingu. Strategicznym partnerem medialnym jest Polsat Games, kluczowa jest także współpraca z wydawcą gry FIFA 19 - Electronic Arts Polska. Agencją esportową odpowiedzialną za koordynację turnieju jest ESL Polska z wiodącą na światowym rynku platformą dla sportów elektronicznych ESL Play, gdzie codziennie w turniejach i ligach biorą udział tysiące graczy. Nad całością projektu czuwa agencja marketingu sportowego Lagardere Sports.

Ekstraklasa Games / Fot. materiały prasowe Ekstraklasa Games / Fot. materiały prasowe
- Ekstraklasa jako kolejna liga piłkarska dołącza do ekskluzywnego grona oficjalnych lig partnerskich EA SPORTS. Jest to dla nas strategiczny projekt, który pozwoli wejść polskiej scenie FIFA na jeszcze wyższy poziom. Cieszy nas zaangażowanie samej Ekstraklasy jak i wszystkich klubów oraz fakt, iż dostrzegają one potencjał esportu w Polsce. Jest to również świetna informacja dla polskich graczy FIFA. Dzięki temu turniejowi mogą oni dołączyć do oficjalnej klubowej rywalizacji i walczyć o punkty, które w konsekwencji mogą umożliwić im awans na tegoroczne globalne finały FIFA eWorld Cup 2019™ - mówi Konrad Wójciński, Marketing & Communications Manger w Electronic Arts Polska.

- Cieszymy się, że Ekstraklasa dostrzega potencjał esportu i "wchodzi do gry" ze wsparciem medialnym Polsat Games. Możliwość obejrzenia rywalizacji najlepszych graczy FIFA 19 w TV to nie tylko świetna wiadomość dla graczy, ale także dla fanów piłki nożnej. Mamy jednocześnie nadzieję, że Ekstraklasa Games to dopiero początek wspólnej historii sportu tradycyjnego i elektronicznego w Polsce i podobne projekty już na stałe wejdą do kalendarza esportowych imprez - przyznaje Bartosz Pawlik, dyrektor kanału Polsat Games.

- Jesteśmy dumni, że największa organizacja piłkarska jaką jest Ekstraklasa wybrała właśnie ESL, lidera branży esportowej, jako partnera operacyjnego do projektu Ekstraklasa Games. Bardzo cieszy nas, że esport wzorem innym krajów, również w Polsce wkracza do klubów piłkarskich i na ekrany odbiorców telewizyjnych. Mamy nadzieję, że projekt na stałe zagości w polskim kalendarzu wydarzeń esportowych - podsumowuje Adrian Kostrzębski, Dyrektor Sprzedaży ESL Polska.

Polska Ekstraklasa dołącza do grona lig na świecie, które dostrzegły ogromny potencjał drzemiący w esporcie. Swoje esportowe ligi na świecie mają w: Anglii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Japonii, Holandii czy USA.

Obecnie w Premier League trwają dokładnie takie same kwalifikacje, jakie odbędą się w Polsce. Eliminacje rozpoczęły się 11 lutego na stadionie Craven Cottage, gdzie swoją siedzibę ma Fulham. Kolejnego dnia przenieśliśmy się do Brighton. Ciekawostką jest fakt, że rywalizację w drużynie Crystal Palace na Play Station 4 wygrał Polak, Damian Augustyniak. Ostatni turniej kwalifikacyjny jest zaplanowany na 8 marca na stadionie Watfordu. Finały Premier League zostały zaplanowane na 28-29 marca na Wembley.

Kalendarium Ekstraklasa Games:
faza kwalifikacyjna: 5-21 marca
faza ligowa: od 30 marca
wielki finał: 26 maja

Rejestracja: EkstraklasaGames.org

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL