Najnowsze Wyniki/Kalendarz
'SoO' wygrał turniej Starcrafta podczas IEM KatowiceWP SportoweFakty / Na zdjęciu: 'SoO' wygrał turniej Starcrafta podczas IEM Katowice

IEM: niesamowity "SoO" zwycięzcą turnieju Starcrafta

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Kibice, którzy w niedzielne popołudnie zdecydowali się obejrzeć finał turnieju StarCrafta II podczas IEM Katowice nie mogą narzekać. Finał był niesamowicie emocjonujący, a po wielu zwrotach akcji najlepszy okazał się "SoO".

Od początku finału to "SoO" uchodził za faworyta. Mimo to, dużo lepiej mecz rozpoczął drugi z Koreańczyków. To "Stats" po wygraniu dwóch pierwszych gier mógł powoli zacząć rozmyślać, gdzie ustawić puchar.

Czytaj także: "Kikis": mam zamiar napisać historię

I być może rozkojarzenie, a być może zmiana nastawienia na bardziej defensywne przez "SoO" spowodowało, że po chwili stan gry się wyrównał. W tym momencie zaczęło być widać lekkie zdenerwowanie na twarzy "Statsa". Kolejna partia była jedną z najdłuższych w całym finale. Ostatecznie jednak "SoO" odparł atak "Statsa" i dzięki zabójczemu kontratakowi był o krok od mistrzostwa.

Czytaj także: AGO w finałach CS: Danger Zone

Dla odmiany, siódma gra potoczyła się w ekspresowym tempie. "SoO" w kilka minut znalazł drogę do bazy rywala, tym samym zwyciężając cały turniej i zgarniając główną nagrodę w wysokości 150 tys. dolarów.

ZOBACZ WIDEO The Championship: Drużyna Klicha gromi w arcyważnym meczu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy śledzisz zmagania esportowe w Starcraftcie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL