WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / pogonszczecin.pl / Na zdjęciu: esportowa Pogoń Szczecin

Pogoń Szczecin zapowiada utworzenie sekcji esportowej

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Coraz więcej klubów Ekstraklasy spogląda w stronę wirtualnej rywalizacji. Swoją drużynę w Ultralidze posiada Wisła Płock, od długiego czasu zawodników FIFA ma Legia Warszawa, teraz zaś dołączyć do nich zamierza Pogoń Szczecin.

Nowo powstała formacja funkcjonować będzie pod nazwą Polbit Pogoń Szczecin E-SPORT. To nie pierwsze zderzenie firmy Polbit z esportem. Wcześniej marka specjalizująca się w handlu sprzętem komputerowym odpowiedzialna była za utworzenie ogólnopolskiej Polbit Esport League.

Pogoń na wstępie zamierza skupić się na stworzeniu dywizji FIFA, jednak już zapowiada, że w planach są także sekcje Fortnite, PUBG oraz CS:GO oraz League of Legends.

Czytaj także:Kuba Błaszczykowski w drużynie tygodnia FIFA 19

"W najbliższym czasie odbędą się dwa turnieje w FIFĘ, które są promowane przez Lotto Ekstraklasę. Nie ukrywamy, iż zaangażowanie ligi w te turnieje pomogło nam w podjęciu decyzji o mocne postawienie na esport. O rezultatach będziemy komunikować" - czytamy w oficjalnym komunikacje klubu. 

Jednym z głównych partnerów FIFA19 Ekstraklasa Cup, czyli jednego ze wspomnianych turniejów jest serwis WP SportoweFakty. Więcej na ten temat przeczytać można tutaj.

ZOBACZ WIDEO Błaszczykowski pewniakiem w kadrze? "W tej chwili nie widzę nikogo, kto mógłby go zastąpić"

Czy decyzja Pogoni o otwarciu sekcji esportowej jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL