Najnowsze Wyniki/Kalendarz
esportMateriały prasowe / ESL / esport

Ogłoszono ESL Mistrzostwa Polski. W puli nagród ponad 500 tysięcy złotych

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
25 marca ruszyły zapisy do ESL Mistrzostw Polski Wiosna 2019. Najlepsze polskie drużyny i zawodnicy Counter-Strike: Global Offensive oraz League of Legends rozpoczną zmagania o tytuł mistrzów Polski oraz nagrody, których wartość wyniesie 520 tysięcy.

Rozgrywki CS:GO z pulą nagród 180 000 zł na sezon

Rywalizację w CS:GO będzie można śledzić już od 30 marca. Na sezon rozgrywek składają się dwie tury otwartych dla wszystkich kwalifikacji oraz turniej zamknięty, w którym udział wezmą również drużyny z bezpośrednimi zaproszeniami. W fazie zasadniczej zobaczymy w sumie 8 zespołów,a każdy z nich rozegra 7 meczów. Nowością w tym sezonie ESL MP jest to, że także ćwierćfinały zostaną rozegrane offline, tak jak ma to miejsce w przypadku półfinałów i finału rozgrywek. Co ważne, wszystkie mecze fazy pucharowej odbywać się będą z udziałem publiczności!

League of Legends także z meczami na żywo

Turniej w League of Legends to 4 otwarte tury kwalifikacyjne oraz zamknięty etap eliminacji.Pula nagród w dwóch sezonach LOL to 160 000 zł. Pierwsza tura eliminacji startuje już 1 kwietniaDo etapu zamkniętego trafią drużyny z bezpośrednimi zaproszeniami oraz te,które zajmą najwyższe lokaty w eliminacjach. Dodatkowo, miejsce w zamkniętych eliminacjach można sobie zapewnić dzięki zajęciu najwyższych miejsc w T-Mobile Lidze Akademickiej i Edu Esports League. 1. i 2. miejsce z każdej ligi to zagwarantowany slot do fazy zamkniętej ESL Mistrzostw Polski League of Legends. Zwycięskie zespoły awansują do kolejnej fazy, gdzie zmierzą się z najlepszymi drużynami w Polsce.

Zobacz także: Oskar "Selfmade" Boderek - nowa polska gwiazda League of Legends

W głównej części rozgrywek wystąpi 8 zespołów - zostaną podzielone na dwie grupy po 4 zespoły, a w fazie grupowej obowiązywać będzie system GSL. Następnie - na podstawie zajętych miejsc -zespoły zostaną rozstawione w finałowej drabince. Cztery drużyny (po dwie najlepsze z każdej grupy) trafią do jej górnej części, nazywanej mistrzowską, zaś pozostałe (drużyny, które w grupach zajmą miejsca 3. i 4.) trafią do części dolnej – drabinki pretendentów. Całość stanowić będzie drabinkę podwójnej eliminacji, w której mecze odbywać się będą w trybie BO3. Podczas finałów offline rozegrane zostaną trzy decydujące spotkania – finał LB, finał WB oraz wielki finał.

Zespoły, które otrzymają bezpośrednie zaproszenia, zarówno do turnieju Counter-Strike: Global Offensive,jak i League of Legends, zostaną ogłoszone w późniejszym terminie.

Łączna wartość nagród podczas dwóch sezonów - wiosennego i letniego, wyniesie aż 520 000 złotych.

Zobacz także: LEC: Polacy imponują. Przegląd występów graczy znad Wisły w fazie zasadniczej

ZOBACZ WIDEO Marcin Mikucki o Ekstraklasa Cup: To miejsce, w którym trzeba się pokazać

Czy cieszysz się z powrotu rozgrywek ESL Mistrzostw Polski?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL