Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ultraliga Materiały prasowe / Ultraliga / Na zdjęciu: Ultraliga

REC mistrzami 1. sezonu Ultraligi

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Za nami sezon pierwszy Ultraligi. Najlepsi w całych rozgrywkach, po niesamowicie emocjonującym i zaciętym finale, okazali się gracze Rogue Esports Club.

To nie był łatwy finał dla żadnej ze stron. Jeszcze przed jego rozpoczęciem, spodziewano się raczej dominacji akademii Rogue, która swą siłę potwierdzała przez cały split. W finale jednak devils.one pokazali, że nie znaleźli się tam przez przypadek.

Składy

devils.one

Top: "Agresivoo", Jungle: "Cinkrof", Mid: "Matislaw", Adc: "Lucker", Support: "Erdote", Trener: "Hatchy" 

Rogue Esports Club:

Top: "Finn", Jungle: "Inspirde", Mid: "Larssen", Adc: "Woolite", Support: "Vander", Trener: "Blumigan" 

1. gra 

Picki:
REC: Jayce, Rek'sai, Lissandra, Sona, Taric
DV1: Jarvan IV, Gragas, Ryze, Varus, Alistar
Bany:
REC: Irelia, Kennen, Zoe | Tarim, Galio
DV1: Lucian, Skarner, Sylas | Vayne, Kindred

Już na pierwszej mapie byliśmy świadkami bardzo ciekawego picku ze strony Rogue, gdyż zdecydowali się oni zagrać na dolnej linii duetem Sona - Taric, zaś siłę rażenia oprzeć przede wszystkim o Jayce'a. Szybko okazało się, że ta kompozycja to strzał w dziesiątkę. W 19 minucie zawodnicy Akademii czuli się już na tyle mocni, że zdecydowali się wejść między dwie środkowe wieże devils.one, dzięki czemu zgarnęli trzy darmowe zabójstwa. Ta walka ustawiła wynik na 7:2 oraz zapewniła Rogue już 4 tysiące złota przewagi. Od tego momentu, jedynie sukcesywnie powiększali swą przewagę kończąc wszystko 10 minut później.

2. gra

Picki:
DV1: Sylas, Rek'sai, Viktor, Vayne, Galio
REC: Irelia, Skarner, Azir, Twitch, Braum
Bany:
DV1: Ryze, Lucian, Taric | Varus Vladimir
REC: Zoe, Kennen, Jayce | Jarvan IV, Lissandra

Zawodnicy DV1 wyciągając wnioski z pierwszej mapy, od razu postanowili wykluczyć Tarica, nie chcąć kolejny raz mierzyć się z tym samym botlane'em. Mimo to, po raz kolejny to Rogue od początku przejęło inicjatywę. Dominował przede wszystkim Finn, który pierwsze zabójstwo zgarnął w sytuacji... 1 vs 2. Tak, nawet pomoc "Cinkrofa" nie uchroniła "Agresivoo" przed śmiercią. Kilkadziesiąt sekund później natomiast na topie zameldował się jungler REC i "Finn" cieszył się z kolejnego zabójstwa. Co prawda, do okolic 20 minuty zawodnicy devils.one dawali radę dotrzymywać kroku rywalom, jednak to wtedy REC postanowił zacząć Barona. Wydawało się, że był to zbyt zuchwały plan, gdyż DV1 dość skutecznie im w tym przeszkadzali, dodatkowo w tym samym czasie "Finn" zginął na dolnej alei. Niepewność jednak była tylko chwilowa. "Woolite" dosłownie wystrzelał rywali, zdobywając triple killa, po czym na spokojnie REC wzięło wspomniane wzmocnienie. W tym momencie było już niemal jasne, że "Vander" i spółka pewnie pędzą po drugie zwycięstwo. W 27 minucie, po teamfightcie, który Rogue wygrało 5:0, a całościowy wynik wynosił 2:16, gra się zakończyła. 

Czytaj także: Wielki sukces IEM Katowice 2019

3. gra

Picki:
REC: Vladimir, Olaf, Sylas, Xayah, Rakan
DV1: Jayce, Skarner, Viktor, Ezreal, Galio 

Bany:
REC: Irelia, Kennen, Zoe | Braum, Ryze
DV1: Lissandra, Taric, Lucian | Jarvan IV

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazywały, że zgodnie z przewidywaniami, Rogue Esports Club pewnie kroczy po zwycięstwo. Dość jednostronne pojedynki na dwóch pierwszych mapach nie dawały zbyt wielkich nadziei fanom DV1. Na domiar złego, jeden z zawodników devils.one... nie zdążył zbanować bohatera przed 3 grą. Po 15 minutach gry mieliśmy już 3:1 dla REC oraz około 2 tysiące złota przewagi. Przełom nastąpił jednak już chwilę później, kiedy to devils.one zwyciężyło walkę pod smokiem. To na nowo pozwoliło uwierzyć "Cinkrofowi" i kolegom, że mogą jeszcze nawiązać tutaj walkę. Rozgrywka była niesamowicie wyrównana, aż do 28 minuty, niemal wszystkie najważniejsze statystyki były remisowe. Całość rozstrzygnęła się jednak pod Baronem, kiedy to lepsi okazali się gracze DV1. Podopieczni "Hatchy'ego" nie zmarnowali wypracowanej tam przewagi i mogli cieszyć się z mapy kontaktowej. 

4. gra

Picki:
REC: Sylas, Rek'Sai, Zoe, Xayah, Rakan
DV1: Jax, Sejuani, Xerath, Ezreal, Braum

Bany:
REC: Irelia, Kennen, Jayce| Viktor, Orianna
DV1: Lissandra, Taric, Skarner | Galio, Vayne

Devils.one po pierwszej rozgrywce konsekwentnie pozostało przy banowaniu Tarica. Bardzo interesującym pickiem natomiast był Xerath, czym "Matisław" zaskoczył wszystkich obserwatorów. Widać było, że obie drużyny zaczęły odczuwać stawkę i to, że każdy błąd może być kluczowy. Była to najspokojniejsza rozgrywka, gdyż do 27 minuty oglądaliśmy zaledwie 2 zabójstwa. Wtedy to byliśmy świadkami pierwszego poważnego teamfightu, w którym świetną robotę zrobił "Agresivoo", który niesamowicie agresywnie wszedł w środek REC, dzięki czemu DV1 zdołało zabić dwóch graczy, po czym mogli spokojnie wziąć barona. W tym momencie było już niemal pewne - o wszystkim zadecyduje piąta mapa. Potwierdzenie tego, zajęło graczom devils.one zaledwie 3 minuty.  

Czytaj także:Kamil Glik w drużynie tygodnia FIFA 19 

5. gra

Picki
DV1: Jax, Karthus, Zed, Ezreal, Rakan
REC: Vladimir, Zac, Zoe, Vayne, Braum

Bany:
DV1: Taric, Lissandra, Ryze| Rek'Sai, Poppy
REC: Skarner, Kennen, Jayce | Viktor, Xerath

Faza picków i banów pokazała, że bardzo duże wrażenie na graczach REC wywarł "Matisław", gdyż wybanowane zostały oba jego wybory ze zwycięskich gier. Okazało się to skuteczną taktyką. W 20. minucie tracił on do swojego vis-a-vis, ponad 60 minionów, nie wspominając o fakcie, że "Larssen" zdobył na nim również pierwszą krew. Cała gra jednak była naznaczona dużą dawką ostrożności z obu stron. Pomimo iż REC cały czas utrzymywało przewagę, to jednak bało się mocniej zaatakować. Całość rozstrzygnęła się dopiero po 45 minutach, kiedy to przy dolnym inhibitorze teamfight zdecydował się zainicjować "Erdote". Niestety, okazało się to misją samobójczą, gdyż "Woolite" z kolegami jeden po drugim eliminowali rywali, tracąc jedynie "Finna". W tym momencie wszystko już było jasne.

Rogue Esports Club 3 - 2 devils.one
Za nami niesamowicie emocjonujący finał i możemy z dużymi nadziejami spoglądać w stronę EU Masters, gdyż Polska liga, będzie w nich naprawdę godnie reprezentowana. 

Pełna klasyfikacja play-offów Ultraligi

1. Rogue Esports Club - 30 tysięcy złotych
2. devils.one - 15 tysięcy złotych
3. Illuminar Gaming - 7 tysięcy złotych
4. PRIDE - 4 tysiące złotych
5-6. Wisła Płock / Actina PACT - 2 tysiące złotych

Czy oglądałeś finał Ultraligi?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL