Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / AGO Esports/ Krystian Pilawa / Dominik 'gruby' ŚwiderskiMateriały prasowe / AGO Esports/ Krystian Pilawa / Materiały prasowe / AGO Esports/ Krystian Pilawa / Na zdjęciu: Dominik 'gruby' Świderski

AGO Esports przegrało w finale. Winstrike awansowało do Good Game League 2019

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
AGO Esports przegrało w finale olsztyńskich kwalifikacji do Good Game League 2019. Rywalem Polaków był zespół Winstrike, który awansował na lanowe finały w Poznaniu. Słabo poradziły sobie dwie inne polskie formacje.

Zakończył się dwudniowy turniej kwalifikacyjny do Good Game League 2019. Finałowe starcie rozpoczęło się w niedzielę o godzinie 17:30 w olsztyńskiej Hali Urania. AGO Esports wcześniej przegrało z Winstrike 13:16 w ramach grupy B. Jastrzębie dwukrotnie poradziły sobie jednak z zespołem eXtatus. Najpierw wygrywając z nim 16:7, a później 2:0, tym razem w decydującym pojedynku do dwóch wygranych map. W półfinale Polacy rozprawili się natomiast z OFFSET (2:0). Winstrike po drodze pokonał jeszcze Actinę PACT (16:5), a w półfinale rozprawiło się ze Sprout (2:1).

Finał również był rozgrywany w formacie do dwóch wygranych map. Pierwszą z nich był Mirage, wybrany przez Winstrike. Polacy momentami mieli problemy z kontrolą mapy. Ich rywale w drugiej połowie, grając po stronie broniącej, dobrze radzili sobie natomiast z odbijaniem bombsite’ów i pierwsze starcie zakończyli z wynikiem 16:13. Drugą lokacją był wskazany przez AGO Train. Jastrzębie mimo przegranej drugiej pistoletówki poradzili sobie dobrze i wygrali 16:10. Areną ostatecznego rozstrzygnięcia była z kolei mapa Dust2, na której Winstrike odniosło zwycięstwo 16:12. Tym samym zespół z Rosji wygrał 2:1 w całym spotkaniu i awansował na Good Game League 2019 w Poznaniu. Polacy otrzymali natomiast miejsce w zamkniętych kwalifikacjach.

Czytaj także: MSI 2019: drugie zwycięstwo "Jankosa" na "Fakera". G2 Esports pokonało SK Telecom T1

W Olsztynie zagrały jeszcze dwa inne polskie zespoły. Actina PACT nie odniosła jednak żadnego zwycięstwa, natomiast AVEZ Esport wygrało tylko z Windigo Academy (16:10). Był to już trzeci turniej kwalifikacyjny do GG League. Wcześniej przyjazd do Poznania zapewniły sobie ex-devils.one (obecnie zespół "TaZ-a" nie należy już do organizacji devils.one) oraz Epsilon Esports. Listę uczestników na chwilę obecną uzupełnia jeszcze zaproszony x-kom team.

Lanowe finały Good Game League 2019 zostaną rozegrane w dniach 13-14 lipca na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Pula nagród będzie wynosiła ponad 100 tysięcy dolarów. Czwarty turniej kwalifikacyjny odbędzie się w dniach 23-24 czerwca w Kielcach.

Czytaj także: Ekstraklasa Games: Jagiellonia Białystok deklasuje, Legia Warszawa wciąż na prowadzeniu

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL