WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Twitter / JagaEsports / Na zdjęciu Kamil

Reprezentanci Polski walczą o mistrzostwo Ekstraklasa Games

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Rozgrywki Ekstraklasa Games powoli zbliżają się ku końcowi. W walce o mistrzostwo pozostały już tak naprawdę tylko dwa zespoły - Jagiellonia Białystok oraz Legia Warszawa. Oba dowodzone przez świeżo powołanych członków Narodowej Drużyny Esportu.

Ekstraklasa Games to oficjalne rozgrywki w grze FIFA 19 tworzone przy współpracy z Ekstraklasą. Każdy z 16 klubów najwyższej polskiej klasy rozgrywkowej posiada w niej swoich reprezentantów. Nie jest to jedyna taka inicjatywa na świecie. Podobne ligi posiadają między innymi angielska Premier League, hiszpańska Primera Division czy
amerykańska MLS. 

Czytaj także: Ekstraklasa Games: Legia wciąż liderem

Po 20 rozegranych kolejkach na prowadzeniu znajduje się Legia Warszawa reprezentowana przez Miłosza "Milosza93" Bogdanowskiego, Michała "Srokę" Srokosza, Jakuba "Cyanide'a" Mikołajewskiego oraz Mateusza "Laueritto" Lauera. Legia od dawna inwestuje w swoją dywizję FIFA, czego teraz zbiera plony. Ciężko jednak aby było inaczej, skoro aż dwójka z wyżej wymienionych została powołana przez prezydenta Andrzeja Dudę do Narodowej Drużyny Esportu. Chodzi tu o "Milosza93" oraz "Cyanide'a". 

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawalną postacią drużyny jest "Milosz93". Wiele mówi już sam fakt, że to on był pierwszym powołanym przez prezydenta zawodnikiem, niejako stając się twarzą zespołu. W swojej karierze wygrywał liczne turnieje, jak choćby europejskie Go4FIFA czy też zeszłoroczne Mistrzostwa Polski ESL. Na tych ostatnich w finale pokonał on Kamila "Riptorka" Soszyńskiego.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Piast Gliwice zasłużył na mistrzostwo Polski. "W odróżnieniu od Legii i Lechii świetnie wykorzystali wiosnę"


Czytaj także:"Jankos" w finale MSI

Soszyński to kolejny ze wspomnianych reprezentantów walczących o mistrzostwo Ekstraklasa Games. "Riptorek" jest najbardziej rozpoznawalnym graczem wicelidera rozgrywek, czyli Jagiellonii Białystok. Barwy Jagi oprócz niego reprezentują także Robert "lisekHD" Liszka, Dominik "Ipierug" Ostatek oraz Gracjan "El Polako" Gołębiewski. W tej chwili drużyna z Podlasia traci do lidera zaledwie 3 punkty i wydaje się być jedyną realną siła mogącą zagrozić Legionistom. Największe nadzieję fani z Białegostoku pokładają właśnie w "Riptorku". Wcześniej pokazywał on już, że potrafi pokonać "Milosza93". Tak było choćby podczas zeszłorocznego V4 Future Sports Festival (FIFA18), gdzie Soszyński zajął drugie miejsce zgarniając 20 tysięcy dolarów. W półfinale tamtego turnieju "Riptorek" odprawił z kwitkiem właśnie aktualnego reprezentanta Legionistów. 

Nadzieje wciąż mieć mogą również gracze Lecha Poznań oraz Lechii Gdańsk. Obie te drużyny do Legii tracą jednak już po 8 punktów. Obie również przekonały się jak wiele dzieli ich od liderującej dwójki w poprzedniej kolejce. Lech Poznań w starciu z Jagą zdołał urwać tylko jeden punkcik remisując 2:2 na xboxie oraz przegrywając 1:3 na PS4. Lechia zaś co prawda zdobyła trzy punkty w starciu ze stołeczną drużyną, jednak zwycięstwo Gdańszczan 3:2 na xboxie zostało przyćmione pogromem 4:0 jaki "Lechiście22" zafundował "Milosz93". W związku z tym, wątpliwym wydaje się aby te zespoły mogły realnie włączyć się do walki o mistrzostwo. 

Finałowe 5 kolejek Ekstraklasa Games odbędzie się w dniach 24-25.05 maja.

Kto zwycięży Ekstraklasa Games?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL