WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Materiały prasowe / Riot Games / Marcin Jankowski przed odebraniem pucharu za wygranie MSI

MSI 2019: Marcin "Jankos" Jankowski mistrzem! G2 Esports rozgromiło w finale Team Liquid

Mateusz Hencel
Mateusz Hencel
Rok 2019 jest z pewnością najlepszy w karierze dla Marcina "Jankosa" Jankowskiego. Jego G2 Esports rozgromiło w finale rozgrywek MSI Team Liquid, stając się obecnie najlepszym zespołem na świecie.

Nikt przed turniejem nie przewidywał, że w finale rozgrywek MSI 2019 naprzeciw siebie staną G2 Esports oraz Team Liquid. Zdecydowana większość fachowców przewidywała, że w decydującym starciu zmierzą się Invictus Gaming oraz SK Telecom T1. Świetne półfinały ze strony ekip z Europy oraz Stanów Zjednoczonych doprowadziły do jednego z najbardziej wyczekiwanych finałów w historii.

Pierwsza mapa to absolutna dominacja G2 Esports. Europejska formacja od samego początku zdobywała zabójstwa na dolnej alei, powiększając swoją przewagę w złocie. Team Liquid było bezradne i Amerykanie nie mogli w żaden sposób odpowiedzieć na ofensywę zespołu "Jankosa". W 21. minucie G2 poskromiło Barona i z jego wzmocnieniem zakończyli rozgrywkę.

Zobacz także: Reprezentanci Polski walczą o mistrzostwo Ekstraklasa Games

Druga gra rozpoczęła się od pierwszej krwi dla "Jankosa". Starcie było nieco bardziej wyrównane, jednak to nadal zawodnicy G2 wiedli prym na Summoners Rift. Ze świetnej strony pokazał się w szczególności "Caps", który skutecznie eliminował rywali. W środkowym etapie dominować zaczęli Europejczycy i ponownie ze wzmocnieniem Nashora zniszczyli wrogą bazę.

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek gościem E-AMPów. Rzucał komputerem do celu

Niezwykle pewne siebie G2 Esports w trzecim spotkaniu nie pozostawiło żadnych złudzeń Team Liquid. Drużyna "Jankosa" rządziła i dzieliła na mapie, nie dając rywalom żadnych szans. Każdy zawodnik G2 prezentował się znakomicie. Koniec rozgrywki nastąpił już w 17. minucie i była to jedna z najszybszych gier w historii.

Tym samym Marcin "Jankos" Jankowski zdobył pierwszy światowy tytuł w karierze. Z całą pewnością ta edycja MSI pokazała zmianę układu sił w League of Legends. G2 Esports to zespół, który będzie głównym kandydatem do zwycięstwa w tegorocznych mistrzostwach świata.

Zobacz także: MSI 2019: wielka sensacja! Team Liquid pokonało Invictus Gaming

Czy G2 Esports wygra tegoroczne mistrzostwa świata w League of Legends?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

    PRZEJDŹ NA WP.PL