Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Filip 'Neo' KubskiESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Filip 'Neo' Kubski

DreamHack Masters Dallas 2019. Dobry debiut "NEO", triumf Teamu Liquid nad ENCE

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
Zakończył się trwający prawie tydzień DreamHack Masters Dallas 2019. Triumfatorem odbywającego się w USA turnieju CS:GO został Team Liquid. Zwycięzcy pokonali w finale ENCE, które wcześniej wyeliminowało drużynę Filipa "NEO" Kubskiego.

DreamHack Masters Dallas 2019 rozpoczął się 28 maja i trwał prawie tydzień. Swój lanowy debiut na tym turnieju zanotował Filip "NEO" Kubski, który ponad dwa tygodnie temu dołączył do składu FaZe Clan. Jego zespół zaprezentował się z dobrej strony i dotarł do półfinału, ogrywając po drodze Windigo Gaming (16:7), Ninjas in Pyjamas (2:0) oraz G2 Esports (2:0). Drużyna Polaka przegrała tylko z Teamem Liquid (1:2) oraz ENCE (0:2), czyli finalistami całych zawodów.

Wspomniane formacje zmierzyły się ze sobą 2 czerwca o godzinie 20:00 w formacie do dwóch wygranych map. Oba zespoły dotarły do ostatniego etapu turnieju bez żadnego potknięcia. Team Liquid poza FaZe pokonał kolejno Lucid Dream (16:7), North (2:0) oraz FURIA Esports (2:0). ENCE okazało się natomiast lepsze od Isurus Gaming (16:4), G2 Esports (2:1) oraz FURIA Esports (2:1). Ostateczne starcie zapowiadało się więc bardzo interesująco.

Czytaj także: Pięć dużych turniejów CS:GO w czerwcu. W puli nagród prawie 2 miliony dolarów

Finałowe spotkanie rozpoczęło się na Mirage'u, będącym wyborem ENCE. Mimo tego, to rywale okazali się na nim lepsi, wygrywając go 16:8. Później dla odmiany to Finowie byli górą na wybranym przez przeciwników Overpassie, kończąc go po dogrywce z wynikiem 19:17. Decydującą mapą było Inferno, gdzie swój triumf przypieczętował Team Liquid. Osiągnięty na niej rezultat 16:13 dał amerykańsko-kanadyjskiej formacji zwycięstwo 2:1 w całym spotkaniu. Zwycięzcy zawodów odbywających się w Stanach Zjednoczonych wzbogacili się o 100 tysięcy dolarów, natomiast do przegranych powędrowała połowa takiej kwoty.

ZOBACZ WIDEO Tomasz Smokowski przerwał wywiad z piłkarzem Miedzi. "Żyro, mów prawdę!"

DreamHack Masters Dallas 2019 był trzecim turniejem z drugiego cyklu Intel Grand Slam. Drużyna, która jako pierwsza wygra cztery z dziesięciu imprez organizowanych przez ESL lub DreamHack, zainkasuje milion dolarów. Okazję do zdobycia trzeciego trofeum Team Liquid będzie miał już w dniach 18-23 czerwca, kiedy to odbędą się finały 9. sezonu ESL Pro League. W Montpellier zobaczymy także Filipa "NEO" Kubskiego z jego nowym zespołem.

Czytaj także: AVEZ ogłosiło pozyskanie dywizji League of Legends. Zespół wystąpi w Ultralidze

Czy Filip "NEO" Kubski wygra z FaZe jakiś turniej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL