Najnowsze Wyniki/Kalendarz
ESL Mistrzostwa Polski ESL / ESL Polska / ESL Mistrzostwa Polski

Devils.one mistrzami Polski ESL

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
"Agresivoo", "Cinkrof", "Matisław", "Lucker" oraz "Erdote" - oto nowi mistrzowie Polski ESL League of Legends. Drużyna devils.one, prowadzona przez Adriana "Hatchy'ego" Widerę, nie dała w finale szans Illuminar Gaming.

W pierwszej grze, zawodnicy obu drużyn dość długo kazali czekać widzom na premierowe zabójstwo. Pierwsza krew przelana została dopiero w 11. minucie, kiedy to w walce przy smoku zginął "Rybson". Trzy minuty później, DV1  dołożyło kolejne dwa zabójstwa na dolnej alei i zaczęło stopniowo budować przewagę w złocie. Co prawda Illuminar  odpowiedziało po chwili zabójstwem "Erdote", jednak było to pierwsze z zaledwie dwóch zabójstw iHG w całej rozgrywce. DV1 natomiast metodycznie eliminowało kolejnych rywali i z wynikiem 14:2 po 29 minutach wysadziło Nexus rywali.

Czytaj także: Oceniamy szanse drużyn w nadchodzącym splicie LEC. Vitality poza play-offami?

W drugim starciu drużyna Pawła "Delorda" Szabli wyglądała znacznie lepiej. Przez niemal całą rozgrywkę to właśnie iHG posiadało delikatną przewagę. Wszystko jednak rozstrzygnęło się w 35. minucie, kiedy to Illuminar postanowiło podjąć barona, mimo że przy życiu była cała przeciwna piątka. Co prawda "Kashtelan" i spółka zdołali zdobyć to wzmocnienie, jednakże nie zdołali wycofać się do bazy. DV1 bardzo szybko zdołało wyeliminować "Delorda", "Puki Style'a" oraz właśnie "Kashtelana", dzięki czemu sprawnym pushem zakończyli spotkanie. 

Czytaj także: LEC: Polacy wreszcie zwycięzcy, wyjątkiem "Jactroll"

Za triumf reprezentanci Diabłów wzbogacili się o 35 tysięcy złotych. 

Pełna klasyfikacja ESL Mistrzostw Polski:

1. Devils.one 35 000 zł
2. Illuminar Gaming 16 000 zł
3. PRIDE 10 000 zł
4. Katastrofa Awionetki 7 000 zł
5-6. Wisła Płock,  SuperNitro1 4 000 zł
7-8. Indictive Esports, Vortex Five 2 000 zł

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Grosicki optymistą po meczu. "Zespół buduje się od defensywy, a my kolejny raz nie straciliśmy gola"

Czy śledzisz zmagania esportowe w League of Legends?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL