Najnowsze Wyniki/Kalendarz
esport Materiały prasowe / wec24.pl / esport

Zakończyły się zamknięte kwalifikacje. Minory i Major też z polskim komentarzem

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
W sobotę rano zakończyły się ostatnie mecze zamkniętych kwalifikacji do Minorów, których droga prowadzi na StarLadder Berlin Major 2019. Wszystkie pojedynki CS:GO można było oglądać z polskim komentarzem. Podobnie będzie z Minorami oraz Majorem.

Turniej rangi Major w CS:GO to najważniejsze zawody w tej właśnie grze. Biorą w nim udział najlepsze składy na świecie, a sama droga do finału jest niezwykle trudna. Każdy zespół może przystąpić do otwartych kwalifikacji w jednym z czterech regionów świata.

Są nimi kolejno Północna Ameryka (NA), Europa (EU), Wspólnota Niepodległych Państw (CIS) oraz Azja (ASIA). Później drużyny czeka etap zamknięty, z którego po osiem z nich kwalifikuje się na Minora, uwzględniając wspomniany podział.

Dalej z każdego regionu awansują tylko dwie formacje, natomiast te, które zajęły trzecie pozycje, rywalizują o dwa dodatkowe miejsca w systemie mieszanym. To jednak dopiero początek drogi do triumfu. Później na samym Majorze należy jeszcze przejść przez etapy New Challengers Stage i New Legends Stage, by dotrzeć do fazy New Champions Stage. Najlepsze ekipy zapewniają sobie możliwość występu na turnieju bez przechodzenia przez skomplikowany system Minorów.

ZOBACZ WIDEO El. Euro 2020. Polska - Izrael. Efektowna wygrana przysłoniła mankamenty kadry? "Nie chwalmy piłkarzy za bardzo"


Czytaj także: Aristocracy pokonało w finale Virtus.pro. Zespół "TaZ-a" mistrzem Polski ESL!

Do tej pory od 2013 roku odbyło się już 14 tego typu turniejów. Są one organizowane dwa razy w roku i wspiera je Valve, czyli twórca gry. O tym, jak ważne dla społeczności CS:GO są te rozgrywki może świadczyć fakt, że dwa lata temu odbywający się w Polsce PGL Major Kraków 2017 obejrzało łącznie ponad 740 tysięcy Polaków. Nie bez znaczenia był udział polskiej formacji Virtus.pro. Mecz z jej udziałem w szczytowym momencie oglądało łącznie ponad 100 tysięcy widzów. Ostatnie tego typu zawody na polskiej ziemi miały miejsce w tym roku w Katowicach i przyciągnęły do Spodka ponad 173 tysięcy osób z całego świata.

Kolejnym turniejem tej rangi będzie StarLadder Berlin Major 2019, który odbędzie się w dniach od 23 sierpnia do 8 września tego roku. Mimo że do rozpoczęcia właściwej części zawodów pozostały jeszcze ponad dwa miesiące, to walka o wyjazd do Berlina już trwa. W sobotę rano zakończyły się zamknięte kwalifikacje do amerykańskiego Minora. Z rywalizacji europejskiej już wcześniej odpadły natomiast wszystkie polskie formacje. Prawdopodobnie jedynym Polakiem, którego będziemy mogli zobaczyć w akcji za dwa miesiące będzie Filip "NEO" Kubski, który 13 maja dołączył do FaZe Clan.

Fani CS:GO mogli śledzić zamknięte kwalifikacje do Minorów także z polskim komentarzem. Rozgrywki były transmitowane przez Fantasy Expo, które zrealizuje również polskie transmisje z Minorów i samego Majora. Organizatorzy już teraz zapowiadają wywiady, konkursy oraz interaktywne wyzwania. Nie wiadomo jeszcze, kogo będzie można usłyszeć w roli komentatorów. Dotychczasowe zmagania komentował między innymi najpopularniejszy streamer w Polsce, Piotr "izak" Skowyrski, a także Paweł "saju" Pawelczak, Olek "vuzzey" Kłos, czy też Radek "Mad1" Florkowski.

Czytaj także: Astralis i MIBR odpadły już w fazie grupowej. Vitality wygrało finały ECS

Będziesz oglądał/oglądała polską transmisję ze StarLadder Berlin Major 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL