Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo ligi LECMateriały prasowe / Na zdjęciu: logo ligi LEC

LEC: fenomenalny "Kirei", Vitality na dnie. Beznadziejna forma drużyny "Jactrolla"

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Cóż to był za debiut. Thomas "Kirei" Yuen w swoim pierwszym meczu w League of Legends European Championship przyćmił wszystkich doświadczonych kolegów. Nowy jungler Misfits swoją Kindred niemal w pojedynkę rozbił exceL.

Jeżeli zmiany w rosterach LEC mają wnosić nową jakość, to Misfits opanowało tę sztukę do perfekcji. "Maxlore" zawodził niemal całą wiosnę i pewnym zaskoczeniem był fakt, że to on rozpoczął letni split w wyjściowym składzie. Brytyjczyk jednak już po pierwszym tygodniu powędrował na ławkę, zaś jego miejsce zajął "Kirei". I choć to tylko jeden mecz, to w starciu z exceL, Holender wyglądał fenomenalnie. Jego Kindred od pierwszych minut wywierała olbrzymią presję na rywalach i jeszcze przed 15 minutą miała na koncie 3 zabójstwa. Entuzjazm fanów Misfits może jednak ostudzić klasa ich rywala. ExceL to jeden z najsłabszych rosterów w lidze i zdemolowanie tej akurat drużyny nie jest w pełni miarodajne. 

Czytaj także: "TaZ" i spółka znaleźli organizację. Wciąż jednak grać będą jako Aristocracy

Jeżeli już mowa o słabych drużynach, to nie sposób nie wspomnieć o Teamie Vitality. Zespół, który jeszcze niedawno występował na mistrzostwach świata, teraz nie jest w stanie wygrać pojedynczej gry w LEC. Drużyna "Jactroll" właśnie zaliczyła 3 porażkę z rzędu, a jako, że w 4. kolejce jej rywalem będzie G2, można założyć, że Pszczoły rozpoczną split od 0-4. Gracze francuskiej organizacji wciąż podejmują wiele niezrozumiałych decyzji. W starciu z Rogue już od samego początku nic nie układało się po ich myśli, gdyż pierwszą krew, już w 3. minucie zdobył "Woolite". Warto tu zaznaczyć, że w Rogue na dolnej alei oglądaliśmy kompozycję Sona+Taric. Tę sytuację świetnie na swoim twitterze skomentował sam zawodnik.

Spotkaniem, które najbardziej rozgrzewało fanów przed 3. kolejką było starcie Origen z Fnatic. Spotkanie, które miało pokazać, kto bardziej zasługuje na miano drugiej siły Europy. I choć z tego starcia zwycięsko wyszło Fnatic, to jednak nie był to zbyt przekonywujący triumf. Cała partia była niesamowicie wyrównana, a o porażce Origen zadecydował jeden przegrany teamfight. Sami gracze Fnatic również doskonale zdają sobie sprawę, że nie była to w ich wykonaniu idealna gra, czemu na Twitterze dał wyraz między innymi "Broxah".Czytaj także: LEC: pierwsze zmiany już w drugim tygodniu zmagań. Nowe twarze w exceL i Misfits

Pełne wyniki pierwszego dnia zmagań w 2. tygodniu LEC:

Misfits Gaming 1:0 exceL Esports
Rogue 1:0 Team Vitality
Fnatic 1:0 Origen
Splyce 0:1 Schalke 04
G2 Esports 1:0 SK Gaming

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

Czy Team Vitality zdoła awansować do play-offów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL