Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Legendarna broń MP5 w CS:GO Twitter / CS:GO / Legendarna broń MP5 w CS:GO

Lizbona nie dla Polaków. Pogromcy Virtus.pro wygrali Moche XL Esports 2019

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
Tylko jedno zwycięstwo odniosło Virtus.pro w Lizbonie. Później polski zespół CS:GO uległ Windigo Gaming. Bułgarzy ostatecznie pokonali w finale Team GamerLegion, wygrywając tym samym Moche XL Esports 2019.

Turniej Moche XL Esports 2019 miał być dla Virtus.pro okazją do rehabilitacji za odpadnięcie z zamkniętych kwalifikacji do europejskiego Minora oraz porażkę w finale ESL Mistrzostw Polski. Już na początku zawodów Polacy dostali szansę rewanżu na BIG. Niemcy wcześniej wyeliminowali ich z walki o najważniejszy turniej w CS:GO. Viritusi tym razem wygrali 2:0 i w półfinale zmierzyli się z Windigo. W tym starciu ekipa "Snaxa" również zaprezentowała się dobrze, jednak nie wykorzystała szansy na zakończenie spotkania na drugiej mapie. Przy wyniku 14:13 dla rywali Niedźwiedzie nie zdobyły decydującego punktu, przegrały tę mapę, a później uległy Bułgarom na Mirage'u. Tym samym to ich rywale awansowali do finału.

Czytaj także: Podsumowanie ESL MP: 280 tysięcy w puli nagród i ponad 3 miliony wyświetleń

W ostatecznym pojedynku przeciwnikiem Windigo był GamerLegion. Europejski mix na początku wyeliminował portugalskie OFFSET, a w półfinale poradził sobie z FURIĄ, która ostatnio zagrała w finale ECS. W Lizbonie najlepsi okazali się natomiast Bułgarzy, którzy zgarnęli dwie mapy z rzędu i sięgnęli po trofeum.

ZOBACZ WIDEO: Esport na igrzyskach olimpijskich? "Obie strony by na tym skorzystały"

Zwycięzcy wzbogacili się o 40 tysięcy dolarów. Nagrodą pocieszenia dla Virtus.pro było natomiast 6 tysięcy. To jednak nie koniec emocji z udziałem Polaków. Trwa bowiem inny turniej z udziałem polskiej formacji. Aristocracy rywalizuje w szwedzkim Jonkoping w ramach DreamHack Open Summer 2019.

Czytaj także: Zakończyły się zamknięte kwalifikacje. Minory i Major też z polskim komentarzem

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL