Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Swain Materiały prasowe / eagueoflegends.com / Swain

Amerykański rząd w ramach sankcji zablokował League of Legends w Iranie i Syrii

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Sankcje polityczne wkraczają na nowy poziom. Z powodu napięć panujących na linii USA - Iran, gracze z tego drugiego kraju, a także z Syrii, zostali pozbawieni możliwości zalogowania się do League of Legends.

Konflikt na linii USA - Iran wywołało zestrzelenie amerykańskiego drona Global Hawk nad cieśniną Ormuz. Donald Trump brał pod uwagę nawet odwet militarny, póki co jednak zrezygnowano z tego pomysłu. Nie oznacza to jednak, że Amerykanie nie podjęli innych kroków, aby ukarać Iran. Jak podaje dotesports.com, ofiarami jednego z nich są tamtejsi gracze League of Legends.

Czytaj także: LEC: kosmiczne Fnatic! G2 zdeklasowane w hicie kolejki. Nieprawdopodobny poziom

Na Iran w ramach odwetu nałożone zostały sankcje dotyczące handlu. Oznacza to zakaz prowadzenia jakichkolwiek transakcji pomiędzy przedstawicielami obu państw. League of Legends, jak wiele innych darmowych gier utrzymuje się z mikrotransakcji, a te niewątpliwie są formą handlu, co oznacza, że również objęte są zakazem. W związku z tym, twórcy gry, RIOT Games, zostali zmuszeni do nałożenia geoblokady na tamtejszych graczy. Aktualnie zakaz dotyczy wyłącznie Syrii oraz Iranu, ale jeżeli w przyszłości USA wejdzie w konflikt z innymi państwami, zakaz może dotknąć także ich obywateli. 

Czytaj także: Rozpoczęły się finały ESL Pro League. Dobry początek w wykonaniu ekipy "NEO"

Gracze z państw objętych blokadą nie kryją swego niezadowolenia. Podkreślają oni, że nie zaszkodzi to politykom, ani osobom mającym wpływ na losy konfliktu, ale cywilom, dla których życie w rozdartym sporami kraju i tak nie jest łatwe.

ZOBACZ WIDEO 139 krajów, 75 rywalek. Karate walczy o igrzyska

Czy decyzja o zablokowaniu dostępu do LoLa w Syrii oraz Iranie jest słuszna?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Vieux Tirer Zgłoś
  Na złość Iranowi i Syrii amerykańska firma odebrała tym krajom przyjemność płacenia za granie w sieci. Komuś coś się po...bało. Zamiast zwyczajnie podnieść im ceny...
  Czytaj całość
  czterokrotnie, amerykanie odebrali sobie możliwość zarabiania. Jakby USA obraziły się na cały świat to aż strach pomyśleć jak mocno dotknęłaby nas ta gotówka w kieszeni bez możliwości wydania je na usługi choćby Apple czy Microsoftu... :) :) :)
  • Kamil Baranowski Zgłoś
   Jest to niehumanitarne zachowanie i moim zdaniem łamie konwencje o ochronie praw człowieka i podstawowych wolności.
   • Michał Krawiec Zgłoś
    eh... szkoda gadać. Chyba USA kończą się pomysły na prowokacje. Ciekawe co będzie następne zakaz posiadania piasku w tych krajach?
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL