Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo x-kom AGO Twitter / x-kom AGO / Na zdjęciu: logo x-kom AGO

Rewolucja na polskiej scenie Counter-Strike'a. AGO oraz x-kom połączyły siły

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
W czwartek AGO poinformowało o rozstaniu z trzema zawodnikami, co wzbudziło wiele spekulacji na temat przyszłego składu. Dzień później organizacja oficjalnie napisała o kolejnym wydarzeniu, które może wiele zmienić na polskiej scenie CS:GO.

W czwartek 27 czerwca AGO Esports poinformowało, że 1 lipca oficjalnie z organizacją pożegnają się Kacper "Kap3r" Słoma, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek oraz Tomasz "phr" Wójcik. W zespole pozostali więc Damian "Furlan" Kisłowski i Dominik "GruBy" Świderski oraz trener Mikołaj "miNIr0x" Michałków. Wspomniana szóstka funkcjonowała w tym składzie od 18 grudnia zeszłego roku, a jej największym sukcesem było drugie miejsce na World Electronics Sports Games w Chinach. Polacy pokonali tam między innymi fnatic (2:1) i zainkasowali 200 tysięcy dolarów.

"Zamykamy pewien etap. Nie ma co się oszukiwać ale wyniki w ostatnim czasie nie były zadowalające. Uważam, że mieliśmy mocne indywidualności, jednak względem założonej pracy nie byliśmy w stanie funkcjonować jako jeden organizm. Kluczowym tego powodem była odmienna wizja funkcjonowania drużyny i treningu, co powodowało, że nie szliśmy wspólną drogą. Pracowaliśmy nad tym aby jako Drużyna złapać pewną powtarzalność i przygotować się do kwalifikacji do Minora podobnym systemem jak do WESG. Dzisiaj wiemy, że nie wszyscy są w stanie zachować powtarzalność w przyjętym systemie pracy. Właśnie z tego powodu żegnamy się z trójką, co pragnę podkreślić, bardzo uzdolnionych zawodników, z którymi nie byliśmy wstanie znaleźć wspólnego mianownika w zakresie opisanego przeze mnie zagadnienia" - tak zmiany tłumaczył trener dywizji CS:GO, Mikołaj "miNIr0x" Michałków.

Czytaj także: GamerLegion z awansem do GG League! Nieudane kwalifikacje polskich zespołów

Dzień po ogłoszeniu odejścia trzech graczy z dotychczasowego składu, AGO Esports poinformowało o połączeniu sił z inną polską organizacją, x-kom teamem. Firma x-kom została sponsorem tytularnym Jastrzębi, dlatego nowa formacja będzie występowała pod nazwą x-kom AGO. W związku z tym charakterystyczny Jastrząb został wzbogacony o kolorystykę nowego sponsora, natomiast na koszulkach zawodników pojawi się logo firmy x-kom.

Póki co nie wiadomo jednak jak będzie wyglądał nowy skład. "Współpraca zakłada oddanie zawodników x-kom Teamu do dyspozycji zarządu AGO Esport. Dziś rozpoczyna się proces selekcji, który wyłoni ostateczny skład całej drużyny oraz zespołu współpracowników. Proces ten powinien się zakończyć do końca września 2019 roku. Wybierzemy zawodników, którzy mają nie tylko wysokie umiejętności w grze" - możemy przeczytać w oficjalnym oświadczeniu. "W budowie nowej Drużyny nie będziemy ograniczać się do zawodników x-kom AGO. Plan zakłada testy kilkunastu osób" - dodał na Twitterze Maciej "maCOP" Opielski, Head of Esports w organizacji.

Zespół x-kom team od 16 maja tego roku tworzyli Daniel "STOMP" Płomiński, Oskar "oskarish" Stenborowski, Michał "mono" Gabszewicz, Paweł "innocent" Mocek oraz Paweł "reatz" Jańczak. Umowy tych dwóch ostatnich zawodników wygasają jednak wraz z końcem czerwca. To może wywołać kolejne zmiany na polskiej scenie CS:GO. Warto bowiem przypomnieć, że wolnymi agentami na chwilę obecną są chociażby Mateusz "TOAO" Zawistowski oraz Paweł "byali" Bieliński.

Czytaj także: Liquid pokonało G2 w finale! Astralis i ekipa "NEO" odpadły w ćwierćfinałach

ZOBACZ WIDEO: Dudek to nie Gollob, a trener mu nie pomaga

Czy uważasz, że połączenie x-kom teamu z AGO to dobry pomysł?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL