Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry StarcraftMateriały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Home Story Cup - wakacyjny turniej Starcrafta II dla światowej czołówki

Konrad Buzak
Konrad Buzak
Home Story Cup to zawody Starcrafta II jedyne w swoim rodzaju. Odbywają się one jako czterodniowa impreza domowa. Pula nagród nie zadziwia - 10 tys. dolarów - a jednak po raz kolejny zjawili się w Niemczech (Krefeld) najlepsi gracze Europy i Korei.

Wśród zaproszonych znalazła się trójka Polaków: zergi - Mikołaj "Elazer" Ogonowski, Artur "Nerchio" Bloch, oraz terran - Piotr "Soul" Walukiewicz. Zabrakło tym razem miejsca dla stałego bywalca tej imprezy, protosa - Grzegorza "Many" Komincza. Ponieważ "Nerchio" zrezygnował z wyjazdu, pozostało nam kibicować jedynie dwójce Polaków.

Zawody mają charakter jak najbardziej e-sportowy. Kiedy jednak zawodnicy odpadają z rozgrywek, impreza nabiera klimatu zdecydowanie towarzyskiego.
W tym duchu fantastycznie odnalazł się Mikołaj Ogonowski, który zajął wysokie, drugie miejsce w ośmioosobowej grupie eliminacyjnej. Miał w niej na rozkładzie takich tuzów jak niemieckiego protosa "ShoWTimE" czy koreańskiego terrana "Bunny". "Elazer" musiał uznać wyższość jedynie innego Koreańczyka, fenomenalnego terrana "TY", który nie przegrał z żadnym z rywali nawet jednej mapy.

Przedostatnie miejsce w swojej grupie zajął natomiast "Soul". Wygrał jednak dwa pojedynki, a bilans map 5-10, ujmy mu nie przynosi.

ZOBACZ WIDEO Karol Bielecki: Więcej w karierze przegrałem niż wygrałem [cała rozmowa]


Turniej, który rozpoczął się w czwartek, wszedł w fazę play-off w sobotę. I wówczas zadziwił nas swoją formą "Elazer", który w ćwierćfinale pokonał 3-2 zwycięzcę innej grupy eliminacyjnej, koreańskiego zerga "Solara".

Ponieważ zawody rozgrywane są w systemie podwójnej eliminacji, awans Mikołaja do półfinału gwarantuje mu co najmniej 6. miejsce wśród 32 zawodników. Na jego drodze stoi teraz jeden z głównych faworytów - fiński zerg "Serral", który w ubiegłym roku wygrał absolutnie wszystkie turnieje światowe głównego cyklu.

Pojedynek naszego ostatniego reprezentanta będzie można oglądać w niedzielę, 30 czerwca, około godziny 15:30 na polskojęzycznym kanale "emstudio" (Emil Studio), na serwerach twich.tv.

Przeczytaj o innych dokonaniach polskich graczy SC2: "Soul" przełamał się, WESG: "Mana" i "Elazer" w drugiej rundzie.

Czy "Elazer" stanie na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL