Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu od lewej: Zainab 'zAAz' Turkie oraz Meyssa 'Missa' Bellouati Twitter / Besiktas Esports / Na zdjęciu od lewej: Zainab 'zAAz' Turkie oraz Meyssa 'Missa' Bellouati

Dziewczyny z Besiktasu Esports wygrały DH Showdown. Teraz powalczą z mężczyznami

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
Besiktaş Esports wygrał DreamHack Showdown Valencia 2019. W finale żeńska drużyna CS:GO pokonała Counter Logic Gaming Red 2:1. Nagrodą za pierwsze miejsce były nie tylko pieniądze, ale także awans na turniej, na którym rywalami będą męskie ekipy.

DreamHack Showdown Valencia 2019 był żeńskim turniejem CS:GO, w którym wzięło udział osiem zespołów w całości złożonych z kobiet. Wśród nich znalazła się między innymi drużyna, w której występuje Julia "bullet girl" Kurzyńska. Demise Female zanotowało dobry początek, pokonując Copenhagen Flames Female (16:12) oraz Dignitas Female (25:23). W półfinale ekipa Polki poległa jednak w starciu z Counter Logic Gaming Red (0:2). Drugim finalistą był Besiktas Esports, którey wcześniej wyeliminował faworytki z Dignitas Female, które w marcu wygrały Intel Challenge Katowice 2019.

Czytaj także: Znamy wszystkich uczestników GG League 2019. G2 zaproszone, Tricked z awansem

Finałowy pojedynek w Walencji rozpoczął się w niedzielę 7 lipca o godzinie 15:45. Wcześniej oba zespoły zmierzyły się już w fazie grupowej. Wówczas lepsze okazały się dziewczyny z Besiktasu (16:8). W trakcie całych zawodów europejska formacja nie przegrała żadnego meczu, a w finale ponownie pokonała amerykańsko-kanadyjski skład. Najpierw zwycięskie okazało się Vertigo (16:10), będące wyborem ich rywalek i choć problemem był Mirage (5:16), to wszystko ostatecznie rozstrzygnęło się na ich korzyść na Inferno (16:9).

Zwycięstwo 2:1 zapewniło Besiktasowi Esports nie tylko zastrzyk gotówki w wysokości 50 tysięcy dolarów. Drugą nagrodą jest awans na DreamHack Open Rotterdam 2019. Tam żeński zespół zmierzy się z siedmioma męskimi składami. Turniej ten zostanie rozegrany w dniach 18-20 października tego roku.

Czytaj także: Illuminar Gaming powraca na scenę CS:GO! W ich barwach zagra ex x-kom team

ZOBACZ WIDEO Paweł Fajdek gościem E-AMPów. Rzucał komputerem do celu

Czy żeńskie drużyny powinny rywalizować z męskimi w grze CS:GO?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL