Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry StarcraftMateriały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Klasyfikacja polskich zawodników Starcrafta II

Konrad Buzak
Konrad Buzak
W niedzielę, po turnieju STK, w którym zebrała się, niestety niepełna, polska czołówka graczy Starcrafta II, zadaliśmy w ankiecie pytanie, kto dzierży miano drugiej siły w naszym kraju?

Z pomocą, by na nie odpowiedzieć, przyszedł znany kaster, Kanadyjczyk "Rifkin". Ten sam, który założył popularny na całym świecie kanał "Basetrade TV". We wtorek zorganizował on turniej o wymownej nazwie "Rifkin's Birthday Bash", w którym wzięło udział czterech zaproszonych zawodników, z tego aż trzech to najlepsi Polacy.

O pulę nagród 200 dolarów w minizawodach rywalizowali: Mikołaj "Elazer" Ogonowski, Grzegorz "Mana" Komincz, Piotr "Soul" Walukiewicz oraz Ukrainiec, znany ze swych nieszablonowych taktyk, zerg "Bly".

Nasza czołowa trójka poradziła sobie ze stylem swego ukraińskiego kolegi i pomiędzy siebie podzieliła trzy pierwsze miejsca.

Bez dwóch zdań, swój prymat na arenie krajowej potwierdził, grający zergiem, "Elazer". W rozgrywkach z "Maną" i "Soulem" nie pozostawił złudzeń, kto jest aktualnie lepiej dysponowanym graczem, uzyskując dwukrotnie wynik 2:0.

Doszło dzięki temu do pojedynku, który dał nam odpowiedź, kto plasuje się za naszym liderem. W ankiecie, zamieszczonej w artykule o zwycięstwie "Soula" w STK, to własnie jego wskazaliście jako drugą siłę polskiego Starcrafta. "Mana", grając protosem, był jednak zdecydowanie lepszy i po ciekawych atakach mass zealot-archon-dark, wygrał tę potyczkę 2:0.

Tym samym, na podstawie wyników z dwóch wyżej wymienionych turniejów, można by stworzyć prowizoryczną klasyfikację polskiej czołówki:
1. "Elazer"
2. "Mana"
3. "Soul"
4. "Nerchio"

Nieco za tymi zawodnikami plasowaliby się: "Gerald", "Art", "Krystianer", "Ziggy" i "Guru".

Inne, światowe klasyfikacje Polaków:

Gosugamers: "Elazer", "Mana", "Guru", "Art", "Nerchio", "Rodzyn", "Soul"
Aligulac: "Elazer", "Mana", "Nerchio", "Soul", "Gerald", "Art", "Guru", "Ziggy"
WCS: "Elazer", "Mana", "Soul", "Nerchio", "Ziggy", "Art"
Więcej o aktualnej formie "Elazera" przeczytasz w artykule Home Story Cup. A jednak "Serral". "Elazer" ostatecznie piąty.

ZOBACZ WIDEO: Wielki projekt Lewandowskiego. "Chciałbym, żeby pierwszy taki obiekt ruszył za dwa - trzy lata"

Czy zgadzasz się z naszą klasyfikacją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL