Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry StarcraftMateriały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

WCS Summer: Dobre otwarcie polskich graczy. Czy to powrót na szczyty?

Konrad Buzak
Konrad Buzak
World Championship Series to, dla graczy Starcrafta II, główna seria Mistrzostw Świata, składająca się z sześciu odsłon. Po słabszych występach naszych zawodników w IEM Katowice oraz WCS Spring, jest szansa na awans w klasyfikacji tej organizacji.

Trzydniowe zawody w Kijowie składają się z kilku rund. W trzech etapach grupowych, w których mogli startować wszyscy najlepsi gracze niekoreańscy, pojawiło się w sumie 7. Polaków. W piątek dość szybko z turniejem pożegnał się Michał "Blue" Polewaczyk. Przy stosunku dwóch zwycięstw i trzech porażek pozostawił jednak po sobie nie najgorsze wrażenie.

Podobnym bilansem może pochwalić się także Szymon "Ziggy" Filipek. On jednak wystartował wyśmienicie, wygrywając swoją grupę w pierwszej rundzie. W pokonanym polu pozostawił nawet bardzo mocnego, meksykańskiego zerga "Cham". Niestety kolejne trzy mecze naszego mistrza proxy-koszar zakończyły się porażkami.

Pozostała czwórka - Grzegorz "Mana" Komincz, Piotr "Soul" Walukiewicz, Artur "Nerchio" Bloch i Mateusz "Gerald" Budziak - dołączyła, w trzeciej rundzie grupowej, do Mikołaja "Elazera" Ogonowskiego, który zapewnił sobie już wcześniej start w zawodach od tej właśnie fazy.

ZOBACZ WIDEO Hejt na Joannę Jóźwik: "Jeszcze biegasz, czy już tylko celebrytka?"

Po świetnych grach, awans do finalnej drabinki play-off zdobyli "Mana" i "Soul", zajmując dwa pierwsze miejsca w swojej grupie. Z drugiego miejsca awansował także "Elazer". "Gerald" i "Nerchio" spadli jednak do drabinki przegranych. Tam Mateusz pokonał świetnego szwedzkiego zawodnika "Namshara" by wpaść, w decydującym o awansie meczu, na Artura!

Pojedynek ten zostanie rozegrany w sobotę około godziny 13:00. Zatem, prócz wyżej wymienionej trójki, w finałowej, 24-osobowej drabince, znajdzie się jeszcze jeden z Polaków.

Dokładną drabinkę turnieju można znaleźć na stronach liquipedii. Mecze, na żywo, można będzie oglądać w sobotę i niedzielę na polskojęzycznych kanałach telewizji twich.tv: "esl_sc2_pl", "emstudio" i "adagramus".

O występach Polaków poprzedzających start w Kijowie poczytasz tu: Home Story Cup. A jednak "Serral". "Elazer" ostatecznie piąty oraz Klasyfikacja polskich zawodników Starcrafta II.

Czy któryś z Polaków stanie na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL