Najnowsze Wyniki/Kalendarz
AVEZ Female po zajęciu trzeciego miejsca na eLadies Tournament Twitter / eLadies Tournament / Na zdjęciu: AVEZ Female po zajęciu trzeciego miejsca na eLadies Tournament

Polskie podium na eLadies Tournament w Poznaniu. Najlepsze dziewczyny z 40in90

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
W niedzielę zakończył się eLadies Tournament. Żeński turniej CS:GO odbył się w Poznaniu i wzięło w nim udział dziewięć drużyn, wśród których znalazły się dwa zespoły z zagranicy. Ostatecznie na podium uplasowały się jednak polskie ekipy.

Niecały tydzień po zakończeniu Good Game League 2019, w Poznaniu odbył się inny turniej w grze CS:GO. Tym razem rywalizacja toczyła się pomiędzy żeńskimi formacjami. Mowa o wydarzeniu pod nazwą eLadies Tournament, które odbyło się w dniach 19-21 lipca. W zawodach wzięło udział dziewięć drużyn, w tym dwie zagraniczne. Były nimi Team FL oraz Team Aces. Dziesiątym zespołem z zagranicy miał być Team Benekt, który jednak wycofał się z udziału. Polskę reprezentowały natomiast Team Warriors, 40in90, AVEZ Female, IGNITE, Invicta Gaming, Team Saiprah oraz Team Baiters.

Czytaj także: Virtus.pro odpadło po boju w półfinale. G2 pewnie wygrało GG League 2019

Ostatecznie do kluczowej fazy rozgrywek dotarły trzy drużyny z Polski i jedna formacja zagraniczna. Trzecie miejsce zajęły dziewczyny z AVEZ, które pokonały Team FL 2:1. W finale zmierzyły się natomiast polskie Team Warriors oraz 40in90. Wybrany przez pierwszy z zespołów Mirage był bardzo wyrównany, ale ostatecznie po dogrywce zakończył się zwycięstwem rywalek. Mix Julii "bullet girl" Kurzyńskiej zdecydował się na wybór Overpassa, który również padł ich łupem. Ostatecznie więc to dziewczyny z 40in90 wygrały finałowe starcie 2:0 i mogły cieszyć się z triumfu podczas eLadies Tournament.

Pomysłodawczynią tego projektu jest Sandra "frida" Wojnowska. Rozgrywki były transmitowane na kanale Łukasza "Prawusa" Ganczewskiego na Twitchu. Spotkania były komentowane nie tylko w języku polskim, ale również po angielsku. W obsadzie komentatorskiej znaleźli się Carmon, Sally Solomon, Stigu oraz Prawus. Pula nagród wyniosła natomiast 10 tysięcy złotych.

Oprócz żeńskiego turnieju CS:GO na miejscu dostępna dla odwiedzających była strefa free2play. Ponadto w programie imprezy znalazły się rozmowy z kobietami ze świata esportu. Zaproszone zostały między innymi Urszula Klimczak oraz Karolina Kałużyńska.

Czytaj także: Dziewczyny z Besiktasu Esports wygrały DH Showdown. Teraz powalczą z mężczyznami


ZOBACZ WIDEO: Robert Lewandowski nie patyczkuje się. "Szkolenie jest na niskim poziomie"

Czy popierasz takie turnieje jak eLadies Tournament?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL