Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Freddy JohanssonESL / Helena Kristiansson / Na zdjęciu: Freddy Johansson

Dwa Minory za nami. Na Majorze zabraknie fnatic, awansowało między innymi mousesports

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
Zakończyły się dwa Minory, podczas których zespoły CS:GO z Europy oraz Ameryki walczyły o wyjazd na StarLadder Major Berlin 2019. Awans na ten najważniejszy turniej wywalczyły między innymi mousesports oraz NRG Esports. Szczęścia nie miało fnatic.

StarLadder Major Berlin 2019 zbliża się coraz większymi krokami. W drugiej połowie lipca rozgrywane są cztery Minory, podczas których zespoły z całego świata walczą o wyjazd na ten najważniejszy turniej w grze CS:GO. Wcześniej drużyny rywalizowały ze sobą w otwartych, a następnie zamkniętych kwalifikacjach, by wyłonić najlepsze z nich. Jako pierwsze do gry przystąpiły formacje z Europy oraz Ameryki, które mierzyły się ze sobą w Berlinie w dniach 17-21 lipca. Łącznie do Niemiec przyjechało po osiem najlepszych składów z każdego z wspomnianych regionów.

Czytaj także: Virtus.pro odpadło po boju w półfinale. G2 pewnie wygrało GG League 2019

W zawodach europejskich najlepsze okazało się mousesports. Mimo słabego początku w postaci porażki przeciwko NoChance (14:16), później europejski faworyt już nie zawiódł. Ekipa Finna "karrigana" Andersena pokonała kolejno Sprout (2:1), NoChance (2:1), fnatic (2:0) oraz North (2:0). Szczęścia nie miało między innymi fnatic, które w pojedynku o być albo nie być uległo CR4ZY. To właśnie ta formacja zajęła drugie miejsce, pokonując w decydującym meczu North (2:0). Przegrana drużyna tym samym zajęła trzecią pozycję, która daje jej możliwość walki o awans z zespołami z innych regionów, które osiągną taki sam rezultat.

Duńczycy zmierzą się więc między innymi z INTZ eSports. Brazylijska formacja w meczu decydującym o bezpośrednim awansie uległa bowiem FURII Esports (2:1). Pierwsze miejsce na amerykańskim Minorze zajęło z kolei NRG Esports, które po drodze poradziło sobie z TeamOne (16:5) i Sharks Esports (2:0), a także pokonało obie wspomniane ekipy z Brazylii 2:0.

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

W środę (24 lipca) do rywalizacji przystąpią natomiast zespoły z Azji oraz Wspólnoty Niepodległych Państw. W każdych zawodach weźmie udział osiem zespołów z danego regionu. Wśród uczestników znajdują się między innymi TYLOO oraz Team Spirit. Najlepsze formacje zobaczyć będzie można podczas StarLadder Major Berlin 2019, który rozpocznie się już 23 sierpnia i potrwa do 8 września. W puli nagród znajdzie się okrągły milion dolarów.

Czytaj także: Dziewczyny z Besiktasu Esports wygrały DH Showdown. Teraz powalczą z mężczyznami

Czy będziesz oglądać StarLadder Major Berlin 2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL