Najnowsze Wyniki/Kalendarz
logo HearthstoneMateriały prasowe / Na zdjęciu: logo Hearthstone

Zmiany w formacie rozgrywek Hearthstone Grandmasters. Powraca conquest

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Zaledwie jeden sezon głównym formatem Hearthstone był Specialist. Po zakończeniu pierwszego sezonu najważniejszej ligi w grze - Grandmasters, powraca Conquest - format przez wielu znienawidzony, jednakże jak się okazuje, wciąż nie ma lepszego.

Specialist, to format, który po raz pierwszy w Hearthstone pojawił się na początku tego roku. Polega on na tym, że gracze tworzą jedną podstawową talię, a następnie dwukrotnie modyfikują ją, poprzez wymianę maksymalnie 5 kart. W ten sposób uzyskujemy 3 różne decki. 

Czytaj także: Sam Mathews, założyciel Fnatic: Esport mobilny jest przyszłością branży

Jednym z największych problemów tego formatu, była długość rozgrywanych meczów. Gdy trafiło na siebie dwóch miłośników wojownika, potrafiło to opóźnić turniej nawet o kilka godzin na przestrzeni paru rund. Co zrozumiałe, było to również mało przyjazne dla widzów, którzy przy pojedynkach popularnych "wojów", bywali bliscy uśnięcia. Format również nie zdobył sympatii graczy, którzy poza długością turniejów narzekali na małą różnorodność i monotonię.

Czytaj także: LEC: Zostało 6 kolejek. Sprawdzamy, kto ma największe szanse na awans do play-offów

Jak poinformowali deweloperzy, drugi sezon ligi Grandmasters rozegrany zostanie w formacie conquest. Format ten polegać będzie na tym, że gracze przed turniejem zgłaszać będą 4 talie, każda z innej klasy, a następnie grać do 2 wygranych meczów. Nowinką będzie fakt, że przed banem, każdy zawodnik wybierze jedną talię, która będzie nietykalna, to znaczy nie będzie można jej zbanować.

Oprócz zmiany formatu, która spotkała się z dość pozytywnym odbiorem w środowisku graczy, w GrandMasters nastąpi również kilka innych, bardziej kosmetycznych zmian. Oto one:

  • Oprócz zdobywców miejsc od 1-3, do play-offów zakwalifikuje się również gracz, który zajmie 4 miejsce.
  • Półfinały play-offów ligi Grandmasters oraz cyklu Masters Tour będą teraz rozgrywane do trzech wygranych.
  • Ujednolicono terminy zgłaszania talii we wszystkich trzech regionach.
  • Zmieniono harmonogram rozgrywek na 16 meczów dziennie (zamiast 15 w piątek, 15 w sobotę i 18 w niedzielę).

ZOBACZ WIDEO Młody milioner szefem "innocenta". "Sam jest graczem, rozumie nasze potrzeby"

Który format wolisz?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL