Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry StarcraftMateriały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

WCS Fall: Soul ratuje honor. Jako jedyny Polak awansował do finałowej drabinki

Konrad Buzak
Konrad Buzak
Gdy odpadła już nasza najlepsza trójka graczy Starcrafta 2, gdy na placu boju, w ostatniej, najtrudniejszej grupie pozostał już tylko "Soul", nikt nie widział nadziei na zaistnienie Polaków w tej imprezie.

A jednak Piotr "Soul" Walukiewicz potrafił tego dokonać. Znalazł się w finałowej drabince ośmiu najlepszych Europejczyków.

Zacznijmy jednak po kolei. W pierwszej turze eliminacji odpadła cała ława Polaków, w tym także nasi faworyci: Artur "Nerchio" Bloch i Grzegorz "Mana" Komincz. W kolejnej fazie, ze względu na wysoki ranking, miał zapewnione miejsce Mikołaj "Elazer" Ogonowski. Udało się dołączyć do niego właśnie "Soulowi", który w drugich eliminacjach, z koszyka przegranych, po naprawdę ciężkich walkach (eliminując w decydującym meczu Mateusza "Geralda" Budziaka) w ostatnim momencie zapewnił sobie awans.

W czwartek, w grupie A, fatalnie spisał się "Elazer". Niestety Mikołaj nie jest ostatnio w swojej optymalnej formie. Przegrał oba swoje mecze z zawodnikami, którzy stoją w rankingu WCS zdecydowanie niżej od niego (8. "Elazer", 20. Holender "uThermal", 40. Niemiec "GunGFuBanDa").

ZOBACZ WIDEO: Esport bije rekordy popularności. "Kiedy zobaczyliśmy te liczby, to nas zatkało"

W niedzielę, w grupie D, swoje mecze rozpoczął "Soul" przeciwko najlepszemu obecnie graczowi świata, Finowi "Serralowi". Planowa porażka 0:2 nie napawała optymizmem. Niemniej walki były długie i zacięte. Widać było w nich progres po ciężkich treningach "Soula" właśnie z fińskim zergiem, z którym teraz przyszło mu się mierzyć.

Polak, by awansować, musiał wygrać dwa kolejne mecze, także z wyżej notowanymi rywalami (50. "Soul", 12. Niemiec "Lambo", 24. Francuz "MarineLorD").
I Piotr zrobił to! Po kolejnych, trzech długich grach makro sprawił nie lada sensację wygrywając 2:1 z niemieckim zergiem. W grze z Francuzem poszło mu jeszcze lepiej. Na pierwszej mapie, po raz pierwszy tego dnia, zaskoczył rywala szybkim atakiem 2-rax proxy reaper. Gdy "MarineLorD" próbował mu się odgryźć w ten sam sposób na kolejnej planszy, "Soul" zeskautował niebezpieczeństwo i po pewnej obronie wszedł w długą fazę makro gry z niewielką przewagą.

Ostateczna batalia zakończyła się wojną wikingów i battle-cruiserów i dała naszemu graczowi miejsce w finałowej ósemce fazy europejskiej.

Mecze te odbędą się 24. sierpnia i będziemy mogli je oglądać na kanałach znanych casterów: "Indiego" i "Zedda".

Zapoznaj się z klasyfikacją polskich zawodników Starcrafta 2.
Przeczytaj też o polskich turniejach SC2: "Suol" zwycięzcą STK.

Czy Soul zagości na dłużej na topie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL