Najnowsze Wyniki/Kalendarz
DevilsoneTwitter / Na zdjęciu: Devils.one

Ultraliga: Devils.one zdetronizowało Rogue Esports Club!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Bez podstawowego midlanera - "Matisława" - oraz wbrew powszechnym opiniom. Devils.one udowodniło, że nie należało ich skreślać i sięgnęło po triumf w 2. sezonie Ultraligi League of Legends. Nie brakowało jednak chwil, kiedy byli o krok od porażki.

To miał być jednostronny finał. Wszyscy eksperci jednogłośnie stawiali na gładkie zwycięstwo REC. Ci bardziej łaskawi dla Devils.one typowali wygranie przez nich jednej mapy. Z punktu widzenia fanów, na szczęście były to całkowicie przestrzelone typy. 

Już na pierwszej mapie "Diabły" udowodniły, że nie sprzedadzą tanio skóry. Pomimo sporej przewagi Rogue, nie złożyły broni i dzięki rozluźnieniu w szeregach rywali zdołały odrobić straty i wygrać otwierające starcie. 

Czytaj także: Pierwsza faza StarLadder Major Berlin za nami. Nie obyło się bez niespodzianek

"Łotrzyki" jednak wyciągnęły wnioski i w kolejnych dwóch potyczkach nie pozwoliły sobie na jakikolwiek moment dekoncentracji. Dwa zwycięstwa poniżej 25 minut sprawiły, że wiele osób spodziewało się, że czwarta gra będzie jedynie dopełnieniem formalności. 

Na szczęście dla widowiska, zupełnie inną perspektywę na tę sytuację mieli gracze DV1. Zespół postawił wszystko na jedną kartę, decydując się na bardzo niekonwencjonalny wybór do jungli. "Cinkrof" bowiem postanowił zagrać... Malphite'em. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Udało mu się, wraz z wprowadzonym po drugiej grze "Czajkiem", całkowicie wyłączyć świetnego do tej pory "Selfiego", dzięki czemu Devils.one zdołało doprowadzić do 5. mapy. 

Czytaj także: Ich drużyny grają o milion dolarów. Najmłodszy zawodnik ma dopiero 16 lat

W decydującym starciu od początku to właśnie Diabły dyktowały warunki, nie pozwalając dojść do głosu obrońcom tytułu. Świetna gra "Czajka" na Xeratcie oraz "Agresivoo" na Irelii sprawiły, że można było przystąpić do koronacji nowych mistrzów. 

Wygrana nad Rogue zapewniła ekipie “Agresivoo” nie tylko nagrodę pieniężną w wysokości 30 tysięcy złotych, ale także miejsce w nadchodzącym turnieju European Masters. Rogue Esports Club będzie musiało natomiast walczyć o EU Masters poprzez play-iny.

Pełna klasyfikacja play-offów 2. sezonu Ultraligi:

1. Devils.one - 30 tys. zł
2. Rogue Esports Club - 15 tys. zł
3. Illuminar Gaming - 7 tys. zł
4. Piratesports - 4 tys. zł
5.-6. AVEZ Esports, PRIDE - 2 tys. zł

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Legia krok od fazy grupowej Ligi Europy. Kadra na el. Euro 2020 powołana [cały odcinek]

Czy Devils.one zdoła powalczyć o wygraną podczas EU Masters?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL