Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kacper 'Inspired' SłomaMateriały prasowe / Riot Games / Na zdjęciu: Kacper 'Inspired' Słoma

LEC: Kacper "Inspired" Słoma z tytułem rookie of the split!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
W tym roku to bezsprzecznie Polska dostarcza największe talenty do League of Legends European Championship. Wiosną tytuł najlepszego debiutanta otrzymał Oskar "Selfmade" Boderek, teraz natomiast wyczyn ten powtórzył Kacper "Inspired" Słoma.

Tytuł rookie of the split przyznawany jest po każdym sezonie LEC dla najlepszego debiutanta w rozgrywkach. Wiosną tytuł ten otrzymał wspomniany "Selfmade" - leśnik drużyny SK Gaming, który często w pojedynkę zapewniał zwycięstwa swojemu zespołowi.

Czytaj także: LEC: Od 0:2 do 3:2. Wielki powrót G2 i kolejny finał dla "Jankosa"

Teraz natomiast w jego ślady poszedł inny polski jungler - Kacper "Inspired" Słoma. Polak w tym sezonie debiutował w pierwszej drużynie Rogue, wraz z całą akademią, która zastąpiła piątkę zawodzącą wiosną. 

Czytaj także: Ultraliga: Devils.one zdetronizowało Rogue Esports Club!

Niewiele jednak brakowało, a tytuł trafiłby do innego gracza "Łotrzyków". Zaledwie o jeden głos z "Inspiredem" przegrał midlaner zespołu - Erik "Larssen" Larsson. Podium uzupełnił natomiast Janik "Jenax" Bartels z SK Gaming.

Poza tytułem rookie of the split, wybrano także najlepszych trenerów splitu. Co nie powinno dziwić, zwycięzcą został szkoleniowiec G2 Esports - Fabian "Grabbz" Lohmann. Podobnie jednak jak w przypadku debiutantów, tak i tutaj pierwsze i drugie miejsce dzielił zaledwie 1 głos. Tuż za plecami "Grabbza" znalazł się Hadrien "Duke" Forestier ze Splyce, zaś na najniższym stopniu podium znalazł się  Joey "YoungBack" Steltenpool z Fnatic.

ZOBACZ WIDEO Jerzy Brzęczek o problemie strzeleckim Krzysztofa Piątka. "Trudno zdobyć bramkę, jak nie otrzymuje się podań"

Czy "Inspired" zasłużył na tytuł Rookie of the split?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL