Najnowsze Wyniki/Kalendarz
scena finałowa WCS StarCraft Getty Images / Joe Scarnici / Na zdjęciu: scena finałowa WCS StarCraft

WCS Fall: a jednak Serral. Elazer w TOP8

Konrad Buzak
Konrad Buzak
Przed finałowym starciem WCS Fall, zawodów cyklu mistrzostw świata w Starcrafcie II, pozostawało jedno pytanie. Czy zerg "Reynor", nastolatek z Włoch, znalazł patent na mistrza?

Fiński zerg "Serral" był nie do pokonania od dwóch lat, zarówno przez Koreańczyków, jak i całą scenę foreignerów. Z jednym wyjątkiem. To właśnie "Reynor" dwukrotnie pobił go w finałach cyklu WCS.

Wyżej wymienieni zawodnicy spotkali się ponownie także w kanadyjskich zawodach. Tym razem jednak Fin nie pozostawił złudzeń młodszemu koledze. Zwyciężył 4:1 i zainkasował 20 tys. dolarów. Włoch, choć walczył zaciekle, potrafił zwyciężyć jedynie na pierwszej mapie, która zakończyła się bardzo specyficznie. "Serral" posiadał większą armię corruptor, której jednak nie mógł przeciwstawić naziemnym siłom rywala. Gracze zatem starali się zniszczyć sobie nawzajem budynki, co pierwszemu udało się "Reynorowi".

Przypomnijmy, że w zawodach startowała piątka Polaków. Po drugiej rundzie eliminacji i koszyku przegranych odpadł terran Szymon "Ziggy" Filipek. Po trzeciej zaś protos Mateusz "Gerald" Budziak (1250 dolarów) i terran Piotr "Soul" Walukiewicz (1250 dolarów). W 1/24 pożegnał się z turniejem protos Grzegorz "MaNa" Komincz (1250 dolarów).

Najdalej, ponieważ aż do top-8, doszedł zerg Mikołaj "Elazer" Ogonowski (4 tys. dolarów), który dodatkowo zagwarantował sobie miejsce w ścisłych finałach mistrzostw świata. Mikołaj przegrał mecz o awans do półfinału 0:3 właśnie z "Reynorem".

Więcej dowiesz się czytając:
Elazer w ćwierćfianle WCS fall,
Pełna drabinka WCS Fall,
Reynor sensacynym zwycięzcą WCS Summer.


ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Robert Lewandowski jest w fenomenalnej formie. "Odzyskał spokój psychiczny i stabilizację"

Czy Starcraft II to najtrudniejsza gra esportowa?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Jan Kowalski Zgłoś
    Jeśli SC2 nie jest najtrudniejsza to co? Nie ma drugiej, gdzie trzeba micrować, i makrować równocześnie (i to czasami w kilku miejscach naraz) jacys dyletanci wypeniali tę ankietę.

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL