Najnowsze Wyniki/Kalendarz
radość graczy Clutch Gaming Getty Images / Kyle Miller/ESPAT Media / Na zdjęciu: radość graczy Clutch Gaming

LCS. Fantastyczny powrót w finale gauntletu. CG trzecią amerykańską drużyną na Worldsach

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Jeżeli o kimkolwiek w gauntlecie można powiedzieć, że wydarł sobie miejsce na Worldsach, to będzie to zespół Clutch Gaming. Start od pierwszej rundy, a następnie w finale powrót z 0:2 z Teamem SoloMid. CG w pełni zasłużenie jedzie na mistrzostwa.

Od początku gauntletu, dużym znakiem zapytania była forma Teamu SoloMid. Letnie play-offy nie należały dla nich do udanych i tylko owocnej wiośnie zawdzięczali to, że w gauntlecie zaczynali od finałowej rundy. 

Czytaj także: LPL. Sensacji nie będzie. Mistrzowie świata z Invictus Gaming jadą na Worldsy

Potwierdzał to między innymi support Counter Logic Gaming w rozmowie z InvenGlobal - Nie wiem, co sądzić o TSM. Wiem, że są "final bossem" całego turnieju, ale szczerze mówiąc, nie mam zielonego pojęcia co myśleć o ich obecnej formie - mówił "Stixxay", jednocześnie największego rywala upatrując właśnie w Clutch Gaming.

Nie pomylił się. CG po łatwym uporaniu się w pierwszej rundzie z najsłabszym w stawce FlyQuest, w kolejnej rundzie nie dali szans również zespołowi "Stixxay'a". Imponowali przede wszystkim "Huni" oraz "Cody Sun". Choć trzeba przyznać, że gdy temu pierwszemu zabrano Irelię, to wyraźnie przygasł. Strzelec zespołu pokazywał natomiast, że niezależnie od posiadanej postaci, jest ogromnym zagrożeniem dla swoich rywali.

ZOBACZ WIDEO Eliminacje Euro 2020. Polska - Austria. Austriacy zdziwieni. Nie mogli uwierzyć w słowa Lewandowskiego!

Finał natomiast rozpoczął się zdecydowanie nie pomyśli CG. Porażka na dwóch pierwszych mapach postawiła ich pod ścianą. Choć trzeba przyznać, że w drugiej rozgrywce TSM pokazało, że nie jest perfekcyjne. Mimo niemal 7 tysięcy złota przewagi po 25 minutach potrafili wszystko roztrwonić z powodu jednej, bezpodstawnej inicjacji na Baronie. Podejmować Nashora w sytuacji 4 na 4, gdy wiesz, że wszyscy są w pobliżu? Cóż, pomimo tej wtopy, jakimś jednak cudem TSM zdołało zwyciężyć i było krok od wyjazdu na Worldsy.

Czytaj także: LCK. Znamy komplet koreańskich uczestników mistrzostw świata League of Legends

Wówczas jednak ponownie wyższy bieg wrzucił "Huni", który dwukrotnie dostał swoją Irelię, dodatkowo świetnie rywali wykańczał "Cody Sun" i po kolejnych trzech grach to w obozie Clutch Gaming mogły strzelać korki od szampanów. 

Radości po spotkaniu nie krył bohater zespołu "Huni". - Nikt nie spodziewał się, że Clutch Gaming zakwalifikuje się do mistrzostw świata, ale się udało. To szalone. Jestem pierwszym graczem, który zakwalifikował się na Worldsy w trzech różnych regionach (wcześniej koreańskie SKT oraz europejskie Fnatic, przyp. red.) - stwierdził toplaner CG w rozmowie z Inven. 

Skład Clutch Gaming:

Top: "Huni"
Jungle: "Lira"
Mid: "Damonte"
ADC: "Cody Sun"
Support: "Vulcan"

Pełna lista uczestników Worlds 2019 z Ameryki:

1. Team Liquid
2. Cloud9
3. Clutch Gaming 

Czy amerykańska drużyna dojdzie co najmniej do półfinału Worldsów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL