Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Nowy skład dywizji CS:GO organizacji x-kom AGO Materiały prasowe / x-kom AGO / Nowy skład dywizji CS:GO organizacji x-kom AGO

Ogłoszono oficjalny skład x-kom AGO

Wojciech Grzegorzyca
Wojciech Grzegorzyca
Zakończyły się testy prowadzone przez organizację x-kom AGO. Cały proces miał na celu wyselekcjonowanie najbardziej optymalnego składu dywizji CS:GO. Ostatecznie znalazło się w nim sześciu zawodników, a jeden z nich będzie pełnił funkcję zmiennika.

Zakończyły się prawie trzymiesięczne testy prowadzone przez x-kom AGO. W poniedziałek 16 września polska organizacja esportowa oficjalnie ogłosiła swój nowy skład. Do Damiana "Furlana" Kisłowskiego (kapitan) i Dominika "GruBego" Świderskiego dołączyli Miłosz "mhL" Knasiak, Eryk "leman" Kocęba, Patryk "Sidney" Korab oraz Maciej "f1ku" Miklas. Ostatecznie zdecydowano się więc na wybór nie pięciu, a sześciu zawodników. Oznacza to, że jeden z nich będzie pełnił niejako funkcję zmiennika.

"Zdaniem sztabu szkoleniowego takie rozwiązanie pozwoli na podniesienie poziomu sportowego organizacji. W ten sposób mają nadzieję uniknąć sytuacji, które niekorzystnie wpływają na wynik końcowy spotkania jak choroba lub kontuzja zawodnika, strata motywacji, konflikt w drużynie czy brak dalszych chęci do rozwoju. Zawodnicy, którzy nie będą pierwszym wyborem trenera w danym cyklu, otrzymają możliwość dalszego rozwoju i zdobywania doświadczenia poprzez grę w mixach i w uczestnicząc na bieżąco w życiu zawodowym organizacji i całej drużyny" - można przeczytać w oficjalnym komunikacie.

Czytaj także: Zbliża się V4 Future Sports Festival 2019. W grze między innymi Virtus.pro

Zaprezentowany skład jest efektem trzymiesięcznych testów, za które odpowiedzialna była grupa naukowców z esportsLAB pod przewodnictwem Macieja Skorko oraz dyrektora sportowego organizacji, Sebastiana Krzepoty i jego zespołu, a także trener dywizji CS:GO, Mikołaj "Minirox" Michałków. W całym procesie wzięło udział 11 zawodników, w tym Jarosław "pasha" Jarząbkowski. Drużyna w tym czasie rozgrywała spotkania w różnych konfiguracjach.

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Tomasz Kaczor pracował na fermie indyków. Dziś jest wicemistrzem świata


"Wchodzimy w kolejną fazę rozwoju naszej organizacji. Bazując na naszych
doświadczeniach chcemy zbudować model funkcjonowania organizacji, który wolny będzie od przypadku. Odczuwam satysfakcję z procesu, na bazie którego wyłoniliśmy drużynę z zachowaniem koncepcji szerszego składu, w co wierzyliśmy i komunikowaliśmy jako naszą wizję od samego początku przygody z esportem. Zrobiliśmy wszystko, aby w sposób najbardziej precyzyjny, sumienny i obiektywny wyłonić graczy, którzy przywdzieją trykot x-kom AGO" - tłumaczy prezes organizacji x-kom AGO, Jakub Szumielewicz.

https://www.facebook.com/agoesports/photos/a.1876519542634725/2538489406437732/?type=3&theater

Przypomnijmy, że poważne zmiany rozpoczęły się 27 czerwca, kiedy to AGO Esports poinformowało, że 1 lipca z organizacją pożegnają się Kacper "Kap3r" Słoma, Grzegorz "SZPERO" Dziamałek oraz Tomasz "phr" Wójcik. W zespole pozostali wówczas Damian "Furlan" Kisłowski i Dominik "GruBy" Świderski oraz trener Mikołaj "Minirox" Michałków. Wspomniana szóstka funkcjonowała we wcześniejszym składzie od 18 grudnia zeszłego roku, a jej największym sukcesem było drugie miejsce na World Electronics Sports Games w Chinach. Polacy pokonali tam między innymi fnatic (2:1) i zainkasowali 200 tysięcy dolarów.

Dzień po ogłoszeniu rozstania z trójką zawodników, AGO Esports poinformowało o połączeniu sił z inną polską organizacją, którą był x-kom team. Firma x-kom została sponsorem tytularnym Jastrzębi, więc zespół przybrał nazwę x-kom AGO. Wtedy zapowiedziano także plany na przeprowadzenie wspomnianych testów. Z projektu zrezygnowali jednak byli zawodnicy x-kom teamu, którzy niedługo potem dołączyli do Illuminar Gaming. Obie drużyny zmierzą się ze sobą już za kilka dni podczas Games Clash Masters.

Czytaj także: BLAST Pro Series Moscow 2019. AVANGAR wygrał rosyjsko-kazachski finał

Czy uważasz, że nowy skład x-kom AGO będzie osiągał dobre wyniki?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL