Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Devilsone Twitter / Na zdjęciu: Devils.one

League of Legends: EU Masters. Za nami faza grupowa. Oba polskie zespoły awansowały do play-offów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Jeżeli letnia edycja EU Masters miała być szansą odpokutowania przez polskie drużyny blamażu wiosną, to oba zespoły robią wszystko, by misja ta zakończyła się powodzeniem. Zarówno Devils.one jak i Rogue pewnie zameldowały się w fazie play-off.

Podczas wiosennego EU Masters Rogue nie zdołało wyjść z grupy, zaś Devils.one nawet do fazy grupowej nie dotarło (odpadli w play-inach). Widać jednak, że Polacy wyciągnęli wnioski z tamtych porażek. Latem ich gra wygląda zupełnie inaczej. Obie drużyny już na kolejkę przed końcem zmagań w pierwszej fazie zapewniły sobie awans do kolejnego etapu. I choć obie przegrały mecze o pierwsze miejsce w grupie, to wciąż pozostają w grze o końcowy triumf. 

Na pewno smutną informacją dla fanów znad Wisły będzie jednak fakt, że wykluczony jest polski finał. DV1 oraz REC trafiły do tej samej połówki drabinki i jeżeli pokonają odpowiednio Fnatic Rising oraz Vodafone Giants, to zawalczą między sobą już na etapie półfinału. Do tego droga jednak bardzo daleka, gdyż oba polskie zespoły nie będą w swoich starciach faworytami. 

Czytaj także: Ogłoszono oficjalny skład x-kom AGO

Same play-offy natomiast zapowiadają się niesamowicie emocjonująco. Eksperci zgodnie twierdzą, że będzie to jeden z najlepiej obsadzonych turniejów EU Masters w historii. 

Czytaj także: Krzysztof Piątek polskim ambasadorem FIFA 20. "To spełnienie marzeń z dzieciństwa"

Oprócz dwóch drużyn z Ultraligi, która uznawana jest za jedną z najlepszych lig regionalnych w Europie, o końcowy triumf zawalczą także niemieckie mousesports oraz Berlin International Gaming, francuski Team LDLC, hiszpańskie Vodafone Giants, a także dwie brytyjskie akademie drużyn na co dzień występujących w LEC - Fnatic Rising oraz Excel UK.

PRZEJDŹ NA WP.PL