Najnowsze Wyniki/Kalendarz
grafika z gry StarcraftMateriały prasowe / Blizzard / Na zdjęciu: grafika z gry Starcraft

Zwycięstwo "Soula" w Minorze. Na rozkładzie jednak znaczący zawodnicy

Konrad Buzak
Konrad Buzak
W niedzielę mogliśmy pasjonować się cyklicznym turniejem Starcraft Sundays. Choć pula nagród nie była wysoka, zgłosiło się kilku znaczących graczy. W tym samym czasie mecz pokazowy rozgrywał nasz najlepszy zawodnik "Elazer".

W turnieju Starcraft Sundays #6 pojawiło się mnóstwo Polaków. Dość powiedzieć, że cała dolna część drabinki już od ćwierćfinałów należała do nas.

Ostatecznie w półfinale zmierzyła się dwójka: terran Piotr "Soul"  Walukiewicz i protos Grzegorz "Mana" Komincz. Wyżej rozstawionym zdawał się być "Mana", który zaledwie w sobotę rozprawił się 2:0 ze swoim przeciwnikiem w WardiTV Lenovo Invitational. Tym razem lepszy okazał się  "Soul" 2:1.

W finale Piotr Walukiewicz doskonale poradził sobie z bardzo silnym, szwedzkim zergiem "Namsharem" i po pasjonującej walce zwyciężył 3:2. Widać wyraźnie, że powrót do źródeł, czyli taktyk opartych na jednostkach "bio", służy naszemu najlepszemu terranowi.

ZOBACZ WIDEO: Esport na igrzyskach olimpijskich? "Obie strony by na tym skorzystały"

Przypomnijmy, że tak własnie od samego zarania grał Piotr. Spadek formy przyszedł, gdy święciły triumfy taktyki terrańskie z użyciem wojsk mechanicznych czy szybszego, tzw. battle-mecha.

Tym samym konto "Soula" zasiliła wygrana w wysokości 80 dolarów, a "Many" jedynie 15 dolarów.

Warto odnotować w turnieju także udział Szymona "Guru" Nieciąga, który choć odpadł w walce z "Soulem", wcześniej niespodziewanie pokonał świetnego ukraińskiego zerga "Bly".

Nasz najlepszy gracz Starcrafta II, Mikołaj "Elazer" Ogonowski, doskonale wystartował w rozgrywanym równolegle meczu pokazowym z najlepszym niemieckim protosem "ShoWTimE". Mikołaj narzucił swój styl gry i w meczu do pięciu wygranych wychodził dwukrotnie na prowadzenie.

Niemiec znalazł jednak sposób na Mikołaja w dobrze ukrytych dwubazowych atakach, które kilkukrotnie po prostu kończyły mapę i ostatecznie pozwoliły zatriumfować 5:4. Dzięki temu powiększył swoje konto o 134 dolary, zaś Polak jedynie o 34.

Więcej o Starcrafcie II:
"Indy" najlepszym streamerem.
Klasyfikacja polskich graczy SCII.

Kto jest drugą siłą polskiego SC2?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL