Najnowsze Wyniki/Kalendarz
puchar mistrzostw świata League of Legends Getty Images / Timo Verdeil / ESPAT Media / Na zdjęciu: puchar mistrzostw świata League of Legends

LOL: Worlds 2019. Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Za nami pierwsza, przedwstępna, faza mistrzostw świata League of Legends. I trzeba uczciwie przyznać, niespodzianek nie było. Do fazy grupowej Worldsów 2019 awansowały najwyżej rozstawione zespoły.

Turniej play-in to pierwszy etap mistrzostw świata League of Legends, w którym mierzy się teoretycznie 12 najsłabszych drużyn, o awans do fazy głównej. Uczestniczą tam reprezentanci mniejszych regionów jak choćby Brazylii, Turcji czy Oceanii, a także zespoły z najniższych miejsc topowych lig. Te ostatnie udowodniły swoją bezsprzeczną wyższość. 

Czytaj także: CS:GO. Popis odmienionych drużyn. Fnatic wygrało DreamHack Masters Malmo 2019

Najpewniejszy awans, co też nie powinno być zaskoczeniem, zapewniło sobie koreańskie DAMWON Gaming. Jedyne potknięcie Azjatów nastąpiło na pierwszej mapie, decydującej o awansie, gry z wietnamskim Lowkey Esports. Trzeba jednak oddać, że DAMWON jako jedyne nie poniosło żadnej porażki w grupie.

Zupełnie inaczej toczyły się natomiast losy drużyny numer 3 z Ameryki. Clutch Gaming, bo o nich mowa, grupę zakończyło z bilansem 2-2, takim samym jak... obie pozostałe drużyn. Amerykanie jednak najpierw triumfowali w tie-breakerze, a później nie dali najmniejszych szans tureckiemu Royal Youth rozbijając je 3:0. 

ZOBACZ WIDEO Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019: Justyna Święty-Ersetic: Jestem w szoku. Brąz na igrzyskach biorę w ciemno

Czytaj także: LOL. Marcin "Jankos" Jankowski w G2 do 2021 roku! Polak przedłużył kontrakt

Również drużyny z 3. miejsc Europy oraz Tajwanu zapewniły sobie awans. Azjatycki HK Attitude pewnie pokonał Isurus Gaming. Największe problemy miało natomiast europejskie Splyce. "Norskeren" i spółka potrzebowali aż 5 map aby wyeliminować Unicorns of Love czyli reprezentantów regionu CIS. 

I choć wszystkie cztery zespoły, które zapewniły sobie awans, mają powód do radości, to czasu na świętowanie nie ma za wiele. Już 12 października rozpoczyna się główna część mistrzostw. A w nich żadna z drużyn z play-inów nie będzie należeć do faworytów. Trudno jednak, aby było inaczej, gdy dołączą one do grup, jako te czwarte, najniżej rozstawione teamy. 

Pełen zestaw grup Worlds 2019 prezentuje się następująco

Grupa A
G2 Esports
Griffin
Cloud9
Hong Kong Attitude

Grupa B
FanPlus Phoenix
J Team
GAM Esports
Splyce 

Grupa C
SK Telecom T1
Fnatic
Royal Never Give Up
Clutch Gaming 

Grupa D
Team Liquid
ahq e-Sports Club
Invictus Gaming
DAMWON Gaming

Grupą śmierci jest grupa:

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

  • Taaa Zgłoś
    Znów rażący błąd w przypisaniu artykułu do sekcji - jest on o grach komputerowych, a ktoś bezmyślnie przypisł go do "sportowe fakty". Prosze o więcej uwagi

    Komentarze (1)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL