Najnowsze Wyniki/Kalendarz
plakat promocyjny Blitz Twister Cup 2019 Materiały prasowe / WoT / Na zdjęciu: plakat promocyjny Blitz Twister Cup 2019

WoT. Przed nami Blitz Twister Cup - mistrzostwa świata w World of Tanks Blitz!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Coraz większe znaczenie w świecie esportu mają urządzenia mobilne. Po PUBG, kolejną grą znaną z PC, która podbija "mobilki" jest World of Tanks. Już 9 listopada odbędzie się Blitz Twister Cup, czyli oficjalne mistrzostwa świata w mobilną odmianę gry.

Deweloperzy gry do tematu podeszli bardzo poważnie. W turnieju finałowym, który odbywać się będzie w Mińsku, wystąpi pięć najlepszych w swoich regionach zespołów, a także zwycięzcy turnieju o dziką kartę. I tak podczas Blitz Twister Cup oglądać będziemy mogli następujące drużyny

  • Europa - End Game
  • Ameryka południowa - Reign
  • CIS - 7Star
  • Azja - Ultimate Feast 
  • Chiny - Team Wombats
  • CIS - RBmk-Energry (dzika karta)

Sam turniej podzielony będzie na dwa etapy. Najpierw zespoły zmierzą się w dwóch grupach na zasadzie każdy z każdym w formacie bo5. Zwycięzcy obu grup zawalczą natomiast w wielkim finale, gdzie gra toczyć się będzie do 4 wygranych map. 

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio #3: Uratowana kariera. Tomasz Kaczor wicemistrzem świata

Czytaj także: LOL: Worlds 2019. Zaprezentowano oficjalną piosenkę mistrzostw! (wideo)

A jest o co walczyć. Organizatorzy ogłosili, że pula nagród mistrzostw wyniesie 100 tysięcy dolarów, z czego połowa trafi do zwycięzców. Wicemistrzowie wzbogacą się o 20 tysięcy, po 10 tysięcy trafi do zespołów, które zajmą drugie miejsca w swoich grupach, zaś teamy zamykające stawkę, zgarną po 5 tysięcy.

Samo miejsce organizacji turnieju również nie jest przypadkowe. Mińsk to bowiem miejsce, gdzie powstała gra World of Tanks Blitz. 

Czytaj także: LOL: Worlds 2019. Znamy wszystkich uczestników fazy grupowej

- Jesteśmy wdzięczni naszej społeczności, która aktywnie interesuje się Twister Cup i pomaga z roku na rok rozwijać te mistrzostwa. Chcemy wzmocnić scenę World of Tanks Blitz nowym, energetycznym utworem w klimacie gry, który oddaje ducha rywalizacji naszych graczy - mówi Daria Klimchuk, lider zespołu esportowego w Wargaming Mobile. 

Wspomniany utwór wysłuchać można poniżej

Każde ze spotkań turnieju śledzić będzie można na oficjalnym kanale gry na Youtube [TUTAJ]. Oficjalnym partnerem wydarzenia jest GorillaEnergy, zaś partnerem specjalnym - Xiaomi.

Czy grałeś kiedykolwiek w grę World of Tanks?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL