Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Martin Rekkles Larsson oraz Zdravets Hylissang Iliev GalabovMateriały prasowe / RIOT Games / Na zdjęciu: Martin Rekkles Larsson oraz Zdravets Hylissang Iliev Galabov

Worlds 2019: Fnatic - RNG. Triumf Europejczyków. "Rekkles" i spółka z awansem do ćwierćfianłów

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Choć w grupie C byliśmy świadkami masy ciekawych zestawień, to wszyscy czekali przede wszystkim na starcie finałowe między Fnatic oraz Royal Never Give up, które miało przesądzić o tym, kto awansuje z grupy. Lepsi w nim byli gracze z Europy.

Royal Never Give up, pomimo że zwyciężyło pierwsze starcie z Fnatic, musiało czuć do "Pomarańczowych". Europejczycy bowiem kilka godzin wcześniej pokonali głównych faworytów do triumfu na całych mistrzostwach - SKT T1. 

W drafcie Fnatic postawiło w dużej mierze na to, co sprawdziło się w meczu z Koreańczykami. Na dolnej alei oglądaliśmy Xayah, na górnej Gangplanka, zaś w jungli Gragasa.

Czytaj także:Worlds 2019. Festiwal błędów i szaleństwa. Fnatic triumfuje nad Clutch Gaming

I to właśnie gank Gragasa rozpoczął marsz Fnatic ku ćwierćfinałom. Już w 3. minucie bowiem "Broxah" świetnie wyczuł moment na dolnej alei, dzięki czemu udało mu się wyeliminować "Minga". To jednak było tylko preludium katuszy, jakie miał przeżywać botlane RNG. Po upływie kolejnych dwóch minut, "Broxah" ponownie zameldował się przy swoim ADC. W walce 3vs3, w której uczestniczył także przeciwny jungler ponownie upadł "Ming", a teleportacja ze strony "Nemesisa" pomogła zabić również "Xiaohu" oraz "Karsę". Fnatic zaś straciło w tej walce jedynie "Hylissanga". Mało? Już kilkadziesiąt sekund później, tym razem na środku, ponownie zginął "Xiaohu", dzięki gankowi ze strony "Broxaha" oraz "Hylissanga".

Fnatic zdołało wypracować sobie solidną zaliczkę, która pozwoliła im już w 22. minucie wziąć pierwszego Nashora i to  pomimo faktu, że przy życiu była cała piątka rywali. Pierwsze fioletowe wzmocnienie miało jednak na celu jedynie ugruntować przewagę Europejczyków. 

Czytaj także: Worlds 2019. Poważne potknięcie G2 Esports. Drużyna "Jankosa" dwukrotnie rozbita przez Griffin (wyniki)

W 30. minucie "Rekkles" i spółka ruszyli po kolejnego Nashora, robiąc go w zaledwie 6(!) sekund. W tym momencie przewaga Fnatic wynosiła już ponad 11 tysięcy sztuk złota i ciężko było sobie wyobrazić inny scenariusz, niż ich wygraną. To też stało się po upływie kolejnych 3 minut, dzięki czemu to Europa ma komplet drużyn w ćwierćfinałach Worlds 2019!

Fnatic 1:0 Royal Never Give Up 

Składy

Fnatic 

Top: "Bwipo" - Gangplank
Jungle: "Broxah" - Gragas
Mid: "Nemesis" - Cassiopeia
ADC: "Rekkles" - Xayah
Support: "Hylissang" - Rakan

Royal Never Give Up 

Top: "LangX" - Gnar
Jungle: "Karsa" - Lee Sin
Mid: "Xiaohu" - Ryze
ADC: "Uzi" - Ezreal
Support: "Ming" - Lulu

ZOBACZ WIDEO Stacja Tokio. Niezwykły wyczyn wioślarki. Joanna Dorociak najlepsza w maratonie

Czy Fnatic zdoła awansować do finału Worldsów?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL