Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Jang NUGURI Ha-gwon Materiały prasowe / RIOT Games / Na zdjęciu: Jang NUGURI Ha-gwon

Worlds 2019. Wielka Korea wygrała trzecią grupę na mistrzostwach. Ameryka pożegnała się z turniejem (wyniki)

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Przed ostatnim dniem zmagań grupowych podczas mistrzostw świata League of Legends wydawało się, że trzy najlepsze drużyny grupy D są na podobnym poziomie. Teraz jednak wiadomo, że zdecydowanie najmocniejsze było tu koreańskie DAMWON Gaming.

Ostatni dzień zmagań w grupie D odbywał się przede wszystkim pod znakiem obrony honoru Ameryki. Clutch Gaming oraz Cloud9 odpadły bowiem w słabym stylu ze swoich grup i to w Team Liquid pokładane były wszystkie nadzieje fanów zza oceanu.

Początek zmagań jednak te nadzieje podłamał. Invictus Gaming bowiem z łatwością pokonało najsłabsze w grupie ahq eSports Club, zaś Team Liquid, również dość gładko, poległo w starciu z DAMWON Gaming. Czas pokazał jednak, że DAMWON, tego dnia było poza czyimkolwiek zasięgiem. 

Czytaj także: Worlds 2019. Poważne potknięcie G2 Esports. Drużyna "Jankosa" dwukrotnie rozbita przez Griffin (wyniki)

Bowiem rozpędzonych Koreańczyków nie był w stanie zatrzymać ani Team Liquid, ani Invictus Gaming, ani tym bardziej ahq eSports Club. Niesamowicie imponował przede wszystkim "ShowMaker". Midlaner drużyny w ciągu całego dnia nie zginął ani razu! 5/0/6, 6/0/6 i 3/0/6. To trzy kolejne K/D/A Koreańczyka z całego dnia. Jeżeli utrzyma taką dyspozycję, to każdy inny gracz środkowej alei na tych mistrzostwach będzie musiał czuć do niego olbrzymi respekt. To przede wszystkim dzięki niemu DAMWON mogło cieszyć się z triumfu w swojej grupie, tym samym sprawiając, że 3 z 4 grup mistrzostw świata zostały wygrane przez zespoły właśnie z Korei.

Grupa D, pomimo tego, że po pierwszej fazie wydawała się tą najrówniejszą, gdzie nie ma faworyta, zakończyła się schematem dobrze znanym z poprzednich dni. Był dominator, był outsider i były dwa zespoły, które walczyły o być albo nie być w bezpośrednim starciu na koniec dnia.

Zarówno Invictus Gaming, jak i Team Liquid zdołały bowiem zwyciężyć po 3 z 5 rozegranych spotkań. Faworytami przed tym starciem byli jednak Chińczycy i nie zawiedli. Pokonali zespół "DoubleLifta" w zaledwie 24 minuty, pewnie meldując się w ćwierćfinałach (RELACJA >>>).

Czytaj także: Worlds 2019. Fnatic - mistrzowie comebacków

Wyniki rundy rewanżowej grupy D

ahq eSports Club - Invictus Gaming 0:1
Team Liquid - DAMWON Gaming 0:1
Team Liquid - ahq eSports Club 1:0
DAMWON Gaming - Invictus Gaming 1:0
DAMWON Gaming - ahq eSports Club 1:0
Invictus Gaming - Team Liquid 1:0

Tabela końcowa grupy D:

MiejsceDrużynaBilans
1.DAMWON Gaming5-1AWANS
2.Invictus Gaming4-2AWANS
3.Team Liquid3-3
4.ahq eSports Club0-6


ZOBACZ WIDEO: Esport na igrzyskach olimpijskich? "Obie strony by na tym skorzystały"

Która drużyna z Korei jest Twoim zdaniem najsilniejsza?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL