Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Lukas 'Lurox' Thoma Materiały prasowe / Michal Konkol/Riot Games / Na zdjęciu: Lukas 'Lurox' Thoma

League of Legends. Dzień cudów w LEC! Schalke przełamało się na G2 Esports!

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Schalke 04, który przez pierwsze siedem kolejek LEC było chłopcem do bicia, odniosło swoje pierwsze zwycięstwo. Przełamanie złej passy nastąpiło w meczu na G2 Esports! Niespodzianką zakończył się również mecz Fnatic, które poległo z MAD Lions.

Siedem porażek z rzędu. Oto wynik Schalke po pierwszych siedmiu kolejkach wiosennego splitu LEC. Niemiecką organizację bił każdy. Mecz z G2 Esports miał być zwykłą formalnością. Szansą na poprawę humorów dla "Samurajów", którzy dzień wcześniej niespodziewanie polegli z Misfits. 

Jeśli jednak porażka z Misfits była niespodzianką, to wynik z Schalke jest prawdziwą sensacją.

Ta gra od samego początku nie układała się dobrze dla G2. Już w 4. minucie pierwszą krew przelał "Innaxe". Nie byłoby może to nic wyjątkowego, gdyby nie fakt, że było to efektem dive'u 4vs2 pod wieżę Schalke. Z czasem, choć ekipa "Jankosa" dotrzymywała rywalom kroku w złocie, a nawet delikatnie przeważała, to kolejne zabójstwa wpadały na konto S04. Punktem zwrotnym była 28. minuta, gdy przy niemal równym stanie posiadania obu drużyn (i wyniku 10:2 dla S04), świetnie wyłapani zostali "Caps" oraz "Perkz", w czym była olbrzymia zasługa "Innaxe'a". To poskutkowało wzięciem Nashora i rozpoczęciem snowballu. W 42. minucie to co wydawało się niemożliwe, stało się faktem. Schalke odniosło pierwsze zwycięstwo w splicie. Przeciwko najlepszej drużynie Europy. 

Przełamania nie ma natomiast w ekipie Vitality. Zmiana "Jactrolla" na "Steeelbacka" nie zmieniła wiele w grze drużyny. "Pszczółki" poległy w meczu z Misfits i okopały się na samym dnie tabeli. Szansą na przełamanie może być następna kolejka i mecz z Schalke. Jednak niemiecka organizacja na fali entuzjazmu po rozbiciu G2 może okazać się zbyt dużym wyzwaniem. 

Porażkę poniosło także Fnatic, które w hicie tygodnia nie sprostało aspirującemu do czołowych lokat Mad Lions. I choć teoretycznie ekipie "Pomarańczowych" nie powinno być do śmiechu, to znaleźli oni pewien pozytyw sytuacji. 

Wyniki drugiego dnia 4. tygodnia LEC 

Misfits - Team Vitality 1:0
SK Gaming - Rogue 0:1
Schalke 04 - G2 Esports 1:0
Origen  - Excel Esports 1:0
Fnatic - Mad Lions 0:1

TabelaTerminarz

Czytaj także:
League of Legends. LEC: "Jactroll" na ławce Teamu Vitality. Przynajmniej na chwilę
League of Legends. LEC: Niechlubny rekord "Capsa". Nikt wcześniej nie był tak niszczony na linii

ZOBACZ WIDEO FIFA 20. Wielki "comeback" w finale Ekstraklasa Games! Co za emocje!

Czy G2 wygra wiosenny split LEC?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):
Komentarze (1)
×
Schalke 04 Esports
NajnowszeWyniki meczów
Pokaż więcej
PRZEJDŹ NA WP.PL