Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Olimpia 'Komedyja' CichoszTwitter / @komedyja / Na zdjęciu: Olimpia 'Komedyja' Cichosz

League of Legends. Wielki sukces "Komedyji"! Polka zwyciężyła GIRLGAMER Esports Festival

Bartłomiej Bukowski
Bartłomiej Bukowski
Out of the Blue - francuski zespół, w którym w roli junglera występuje Olimpia "Komedyja" Cichosz zwyciężył turniej GIRLGAMER 2019 Esports Festival! To jeden z największych turniejów na kobiecej scenie.

Polska junglerami stoi! Tak jak w męskim League of Legends fani znad Wisły od lat mogą się emocjonować walką o najważniejsze tytuły w wykonaniu Marcina "Jankosa" Jankowskiego, tak w żeńskim właśnie na szczyt weszła Olimpia "Komedyja" Cichosz

Polka wraz ze swoją drużyną Out of the Blue zwyciężyła w turnieju GIRLGAMER 2019 Esports Festival w Dubaju. To jeden z największych turniejów w żeńskim League of Legends z ogromną jak na tę kategorię pulą nagród - 100 tysięcy dolarów.

"Komedyja" wraz z koleżankami awans na dubajskie finały wywalczyła już we wrześniu na turnieju w Madrycie. Oprócz Out of the Blue, w zmaganiach oglądać mogliśmy także zwyciężczynie drugiego madryckiego qualifiera - Grow uP Girls Eu, Team Charon z Korei Południowej, brazylijski Team Innova oraz posiadającą dziką kartę ekipę gospodyń - Galaxy Racer. 

ZOBACZ WIDEO FIFA 20. Wielki "comeback" w finale Ekstraklasa Games! Co za emocje!

Co ciekawe, Cichosz nie była jednym polskim akcentem w zmaganiach. Ekipę wicemistrzyń -  Grow uP Girls Eu, trenuje bowiem Konrad "KonDziSan" Sopata. 

Pierwszy mecz dla ekipy "Komedyji" był jedynie formalnością. Starcie z 1. rundy z Galaxy Racer zakończyło się bowiem po zaledwie 23 minutach i całkowicie jednostronnym widowisku. Niewiele trudniejsze było również drugie starcie z brazylijską Innovą.  

Pierwsze wyzwanie dla OoB pojawiło się dopiero w półfinale w starciu z Grow uP. Po zaciętej, trzymapowej batalii, to jednak "Komedyja" wraz z drużyną zameldowała się w finale, zwyciężając 2:1.  

W najważniejszym meczu na ekipę Out of the Blue ponownie czekało Grow uP, które w drabince przegranych okazało się lepsze od Teamu Innova. Tym razem jednak OoB odrobiło lekcję i już po dwóch mapach mogło cieszyć się z wygranej 3:0 (trzeci punkt był efektem wygranego półfinału). 

Dla "Komyedji" wygrana w GIRLGAMER Festival to zdecydowanie największy sukces w karierze. Polka na profesjonalnej scenie gra trzech lat. Wcześniej reprezentowała barwy takich drużyn jak: Besiktas, ASUS ROG czy Grow uP Girls Eu.

Pełna klasyfikacja GIRLGAMER 2019 Esports Festival:

1. Out of the Blue
2. Grow uP Girls EU
3. Team Innova
4. Team Charon
5. Galaxy Racer

Czytaj także: 
League of Legends. LEC: Kolejna porażka G2 Esports. Tabela coraz bardziej płaska
Widzew Łódź wkracza w świat esportu. Red Wolves nową sekcją klubu

Oglądałeś zmagania GIRLGAMER 2019 Esports Festival?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL